MODA-STİL

Istanbul Modest Fashion Week 24 moda şöleni başladı

İstanbul Modest Fashion Week modest giyimin değerlerini yüksek sesle tanıtıyor. Organizasyon, kadınların giyim tercihlerindeki özgürlüğünün yanı sıra, tek tipleşen moda algısını da sürdürülebilir çözümler üretiyor.

İstanbul Modest Fashion Week Kurucusu ve CEO’su Özlem Ertaş Şahin şunları söyledi; “Yaklaşık 25 defilemiz olacak. Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Amerika’dan Afrika’ya ve Avusturalya’ya kadar uzanan geniş bir yelpazeden misafirlerimizi ağırlıyoruz. Organizasyonda modanın çok kültürlü olduğunu ve özel olduğunu anlatıyoruz. Daha önce Londra, Dubai, Amsterdam, Riyad ve Jakarta’da yaptığımız organizasyonu bu kez İstanbul’da gerçekleştirip, İstanbul’un aslında bir moda başkenti olması yönünde katkılarımızı ve desteklerimizi sunmaya devam ediyoruz” dedi.


Defilerlerde geleneksel ve çağdaş stiller, doğal kumaşlar, yüksek el işçiliği ve Modest giyimin ortak kodlarıydı.

Türk ve uluslararası tasarımcılar farklı stilleri bir araya getirerek izleyicilere benzersiz, ilham verici bir deneyim yaşattılar. Hilal Oğuzkan açılış defilesinde couture koleksiyonuyla göstericilerden tam not aldı.

Dünyaca ünlü model Halima Aden, Marina modest mayo markası için sahne aldı ve performanslarıyla izleyicileri büyüledi.

Zems Markası’nın etkileyici aksesuarları ve doğal kumaşları, Imannoor markasının Rawdah Mohamed eşliğinde tanıttığı yenilikçi yaklaşımı, ilk günün en çok konuşulanları arasındaydı. Tamamen motifli el işçiliği görünümler ile programda yer aldı. Uzun siluetler, oversize kesimler modest giyimin yükselişine ayna tuttu.

İlgili Mesajlar

1 of 209