MAGAZİN

Işık Tolgay iş adamlığından sahnelere transfer oldu

Amerikalı Billy C. Talbert’tan 3 yıl müzikal oyunculuğu dersleri alan Işık Tolgay; Batı Yakasının Hikayesi, My Fair Lady, Güney Pasifik ve Grease müzikalleri ile tanıştıktan sonra sahne tozunu da alıp asıl yapmak istediğinin sanat olduğunu farkediyor.

Oyuncu Işık Tolgay, Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünde okurken Tiyatro serüvenine adım atarak ve hemen sonrasında çocukluk arkadaşları ile hayallerini gerçekleştirmek için Dionysos Tiyatro’yu kuruyor.

Tiyatroyu kurduktan sonra ilk olarak Ivan Gonçarov’un ölümsüz eseri Oblomov’u Türkiye’de ilk defa sahneye taşıyıp daha sonra bunu ”Salaklar Sofrası”, ”Fareler ve İnsanlar”, “Bir Delinin Hatıra Defteri” ve “Mezarcı” oyunları takip ediyor.

Son günlerde Antre Production’a ait yapımcılığını Melikcan Zaman, çeviri ve yönetmenliğini Taner Tunçay, genel sanat yönetmenliğini ise Malcolm Keith Kay’in yaptığı, Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ”Jekyll & Hyde” Broadway Müzikalinde Hayko Cepkin ve Elçin Sangu ile dev müzikalde karşımıza çıkıyor.

İlgili Mesajlar

1 of 2.156