MAGAZİNManşet

İpek Tuzcuoğlu’nun ‘Yarım’ına renkli lansman

İpek Tuzcuoğlu’nun şiir ve aforizmalarını yazdığı Alfa Yayın Grubu’nun bünyesinde bulunan ‘Mona Kitap’tan çıkan aşk şiirleri kitabı ‘Yarım’ın lansmanı Bihter Günaydın’ın sahibi olduğu Kulis Maslak’ta gerçekleşti.

Lansmana katılanlar arasında İlhan Şen, Erkan Bektaş, Özcan Deniz ve eşi Samar Dadgar, Aslıhan Güner, Aslı Turanlı, Yaşar Gündem, Burcu Karadağ, Cenk Eren, Ali Pınar, Goncagül Sunar, Eylem Yıldız, Nilay Cafer, Ümit Temurçin, Tamev Derneği Kurucu Başkanı Nuray Derinçay Marçak, TBMM Üyesi Lütfü Türkkan, Prof Dr. gibi tanınmış isimler de vardı. Asmalı Konak dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Liva Etiler’in sahibi Erkan Atbin, Tuzcuoğlu’na kitabının kapağının yer aldığı bir pasta hazırlayarak sürpriz yaptı. İpek Tuzcuoğlu pastayı İlhan Şen ve Erkan Bektaş ile birlikte kesti.

Goncagül Sunar, İpek Tuzcuoğlu, Özcan Deniz, Eylem Yıldız

Lansmanda Tuzcuoğlu, ‘Gaia’N Uranos’ kıyafetiyle göz kamaştırdı. Ünlü oyuncu kitapta yer alan şiirlerden seçtiklerini ‘Safir’ dizisinde birlikte rol aldığı İlhan Şen ve Erkan Bektaş ile birlikte seslendirdi. Tuzcuoğlu, Şen ve Bektaş lansmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlhan Şen kitapta okuduğu bir şiiri istek üzerine kameralar karşısında da okudu. Şen “Aşk senin için nedir?” sorusuna, “Buna bir keresinde, “Ne bileyim ben” demiştim. Bilinmediği için asırlardır bir şeyler yazılıyor. Herhalde halen tanımını arıyoruz” yanıtını verdi. Tuzcuoğlu ise Bektaş’a, “Bizim jenerasyon için aşk ne?” diye sordu. Bektaş; “Müthiş başlayan, hüsranla biten, genelde yarım kalan bir şey. Şair ve şiirleri merak ederim. Bu şiirleri ise bu kadar iyi beklemiyordum. Başucu kitabım olacak. Bunlardan bazılarını seslendirmiş olmak benim için şeref” diye cevap verdi.

Nilay Cafer

‘YARIM’ TAMAMLANMAMIŞ AŞKLAR İÇİN ŞAHANE BİR KILAVUZ KİTAP

Tuzcuoğlu, “Kadınlar sanırım daha çok ilgi gösterecek kitaba. Biz daha duygusalız. Yarım kalmışlıkları kadınlar kendi içlerinde yıllarca devam ettirebiliyor. Biz birbirimizle bütünleşmeye çalışıyoruz. Bunu aşkla yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki mutlu aşklar da var. Ama tamamlanmamış aşklar için şahane bir kılavuz oldu bu kitap. Aşk sadece kadın-erkek ilişkisinden değil tabii ki. İlahi aşk, maneviyat, doğa ve meslek aşkı da var içinde” ifadelerini kullandı.

İlgili Mesajlar

1 of 2.438