DAVETManşet

HRD Antwerp Türk Mücevher Gecesi’nin ilki İstanbul’da gerçekleştirildi

Elmas sertifikasyonunda Avrupa’nın önde gelen otoritesi HRD Antwerp, Türkiye elmas piyasasına yeniden adım atmak amacıyla HRD Türkiye’yi kurma kararını İstanbul’daki Belçika Konsolosluğu’nun ev sahipliğindeki büyülü davetle taçlandırdı.

Pınar-Mehmet Özdemir

Davete Belçika İstanbul Başkonsolosu Tim Van Anderlecht, HRD Antwerp CEO’su Ellen Joncheere ve HRD Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Arzu Özer olmak üzere iş, cemiyet ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Tuncay Çaltekin, Ellen Jouncheere, Tim Van Anderlect, Arzu Özer

Davetin açılış konuşmasını yapan Belçika İstanbul Başkonsolosu Tim Van Anderlecht, konukları selamlayarak davete katılmalarından ötürü teşekkürlerini sundu.

Birleşelim, Birlikte Çalışalım, Türk Mücevher Sektörünü Dünyanın Geri Kalanına Açalım
“Her kışın bir baharı, her gecenin bir sabahı vardır” diyerek başladı konuşmasına başlayan HRD Antwerp CEO’su Ellen Joncheere, artık sabahın geldiğine, baharın da hemen köşede olduğuna inandığını belirtti.
Ellen Joncheere, şunları dile getirdi: “Türkiye mücevher sektörü, büyük bir yerel pazar olmasının yanı sıra güçlü uluslararası varlığıyla dünyanın en büyük mücevher ticaret merkezlerinden birini temsil ediyor. Milyarlarca dolarlık Türk mücevheri dünyayı dolaşarak Türk işçiliği ve tasarımının mesajını yayıyor. HRD Antwerp olarak bu, gurur duyabileceğimiz bir şey… Bu gece herkesi, ‘birleşelim ve birlikte çalışalım” demek için bir araya getirdik. Kendimiz için çalışırken Türk mücevher sektörünü geliştirip büyütmek için birlikte olalım. HRD Antwerp olarak bu birlikteliği daim kılmak adına yer yıl HRD Türk Mücevher Gecesi düzenleyerek sektöre olan bağlılığımızı gösterip bu sektörü dünyanın geri kalanına açmak istiyoruz. Çünkü dünya, tüketici ilgisi ve talepleri doğrultusunda değişiyor. Laboratuvarda yetiştirilen pırlantalar hızla pazardaki yerini alıyor. Tüketiciler daha sürdürülebilir mücevherlere ve yaratıcı tasarımlara yöneliyor. Aynı zamanda daha sessiz lüksü tercih ediyorlar. Bugün, tüketicinin cep telefonunda yer almıyorsanız sizi bilmiyor, görmüyor ya da tercih etmiyor demektir. Dolayısıyla HRD Antwerp olarak bir sertifikasyon laboratuvarı olmanın artık yeterli olmadığını fark ederek 360 derecelik bir mücevher hizmet sağlayıcısı haline geliyoruz. Perakendeciler için gerçek bir ortağız, birlikte mücevheri cazip hale getirmenin yollarını bulabilir, tüketiciye ulaşmanın yeni yollarını keşfedebilir ve müşterilere sunulacak yenilikler için daha fazla alan oluşturabiliriz. HRD Antwerp olarak Türkiye’de kendimizi evimizde hissediyoruz.”

Hanzade Topaloğlu

“Türk mücevher sektöründeki herkesi kapsayarak dünyamızın bir parçası haline getirmek istiyoruz” diyen HRD Antwerp CEO’su Ellen Joncheere, sözlerini şöyle tamamladı: “Artık tüm iş ortaklarımızla bilgi ve uzmanlığımızı paylaşmanın yanı sıra mağazalara giderek atölyeler gerçekleştiriyoruz. Böylelikle kendi mücevherlerini eğitim malzemesi olarak kullanarak bir satış görüşmesinden nasıl daha fazlasını elde edebileceklerini gösteriyoruz. Günümüzde müşteri, farklılık ve özen arıyor. Bunun için de yakın zamanda duyuracağımız uluslararası alanda en eski ve en kapsamlı mücevher tasarım yarışması HRD Antwerp Tasarım Ödülleri’ne Türkiye’yi dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Melissa, Kerim Güzeliş

HRD Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Vekili Arzu Özer de HRD Antwerp’in yeniden Türkiye pazarına döndüğünü duyurmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Elmas Ticareti ve Elmas İşleme Alanlarında Yarım Asırlık Geçmiş
HRD Antwerp’in hikâyesi 1973 yılında dönemin Belçika Maliye Bakanlığı ve elmas endüstrisinin girişimiyle ‘Hoge Raad voor Diamant’ (HRD) yani ‘Elmas Yüksek Konseyi’ olarak kurulan Antwerp Dünya Elmas Merkezi ile başlıyor. Günümüzde HRD Antwerp, bilimsel araştırmaları elmas piyasalarının hizmetine sunan ilk elmas laboratuvarı olma özelliğiyle biliniyor.

Dila Tarkan

İlgili Mesajlar

1 of 1.094