GÜNCELManşet

Garal Tekstil Y.K. Üyesi Menekşe Kankavi : Atatürk kırmızı çizgimdir

Ülkemizin örnek iş insanlarından Garal Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Menekşe Kankavi, tekstil dünyasının güçlü kadın temsilcilerinden biridir. Tekstil sektöründe yaptığı ihracat ile ülkemize döviz kazandıran ayrıca istihdam sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunan Kankavi örnek bir Cumhuriyet kadınıdır. Gücünü aile bağından alan ve başarısını kanıtlayan Menekşe Hanım, çok sosyal olmakla birlikte birçok ödül sahibi bir iş insanı. İki ay önce 6. sı düzenlenen “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Ödül Töreni’nde” Menekşe Kankavi’ye katkılarından dolayı verilen Ödül’ün Atatürk heykeli olması hiç tesadüf değil. Çünkü “Mustafa Kemal Atatürk” Menekşe Hanım’ın kırmızı kırmızı çizgisidir.”

Biz de Menekşe Kankavi’ye, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı, için; Dağıstan kökenli bir ailenin kadınıyım. Atalarımızdan gelen mücadeleci ve yenilikçi ruh benim temel ilkemdir. Üretmeyi ve Çalışmayı çok seviyorum. Cumhuriyet, Bayrak ve Başkumandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e sevdam kelimelerle tarif edilemez.
Atatürk ve Bayrak sevdası bende bambaşka, bu konuda hiç sınır tanımıyorum. Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”

İlgili Mesajlar

1 of 2.083