GÜNCELManşet

Fizikom Fizik Tedavi Merkezi Kurucusu Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici’den anlamlı ‘Öğretmenler Günü’ mesajı

Rahmetli valimiz Hayri Kozakçıoğlu’nun kızı Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu, ülkemizin önemli doktorlarından biridir. Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı Meral Hanım’a hem Cumhuriyetimizin 100. Yılı, hem de Öğretmenler Günü ile ilgili duygularını sorduk.

Yaşamımda en heyecan verici ve aynı zamanda içimi coşkuyla dolduran kendimi çok güçlü hissettiğim anlardan bir tanesi, canım babamın bizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evine götürdüğü zamandır. Evi ziyaret ederken babam Atatürk’e seslendi ‘Ulu Atatürk sana çocuklarımı getirdim. Rahat uyu. Kurduğun Cumhuriyetin izindeyiz’ dedi.

O sırada evi dolaşan diğer ziyaretçiler de babamı duyup, hep bir ağızdan ‘Atam rahat uyu senin izindeyiz’ dediler. İşte bu an bizim Cumhuriyet’in kuruluşunun üzerinden seneler geçmesine rağmen hepimizin aynı birlik ve beraberlik içinde olduğunun bir göstergesiydi. Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümünde başta Baş Öğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı uğruna şehit olan, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum ve Cumhuriyet’imizin 100. Yılını ve Öğretmenlerimizin de “’Öğretmenler Günü’nü’ coşkuyla kutlarım.

İlgili Mesajlar

1 of 2.082