ManşetSAĞLIK

Dr. Mustafa Tuncer ve Dr. Burak Tuncer, Esteworld olarak verdikleri hizmetleri, gelecek hedeflerini ve sağlık turizmine kattıkları değeri Quality’e anlattı

Altunizade’deki merkezinde buluştuk ve estetik, saç ekimi, sağlık turizmi üzerine keyifli bir sağlık ve güzellik sohbeti gerçekleştirdik.

 

Tıbbi olanaklarımız, güvenli ve kaliteli hizmet anlayışımızla tüm konuklarımızın tam da istedikleri görünüme kavuşmaları için elverişli koşullar oluşturuyoruz

1999 yılında sağlık turizmini ilk başlatan Doktorlardan biri olan Dr. Mustafa Tuncer, 2004 yılında Esteworld Sağlık Grubu’nu kurdu. 32 ülkeye temsilcilik ofisi açan Mustafa Tuncer’in Oğlu Burak’ta eğitimli bir doktor olarak 10 branşta hizmet veren Well World Aesthetic & Longevity Clinic’i kurdu. İnovatif bir marka anlayışı ile Well World’ü, hem Türkiye’de hem de dünyada çok tercih edilen bir kurum haline getirmeyi başardı. Well World Aesthetic & Longevity Clinic, Esteworl’ün çatısı altında ve dünyada 30 dan fazla ülkede temsilciliği bulunuyor. Burak Bey, Estewold Yönetim Kurulu Üyesi olmasının yansıra kurumun medikal direktörü. Dr Burak Tuncer bu güne kadar 5000’den fazla saç ekimi operasyonu gerçekleştirmiş bir doktor olarak dikkat çekiyor. Mutafa Tuncer ve oğlu Dr. Burak Tuncer ile Estewold’ün Altunizade’deki merkezinde buluştuk ve keyifli bir sağlık ve güzellik sohbeti gerçekleştirdik.

Mustafa Bey, Esteworld Plastik Cerrahi, ülkemizin ilk medikal merkezlerinden biri. Bize tarihinizi ve kuruluş hikayenizi kısaca anlatır mısınız?

Türkiye’nin ilk ve tek plastik ve estetik cerrahi odaklı hizmet sunucusu olan Esteworld Sağlık Grubu olarak, “Sağlıklı güzellik!’’ mottosuyla 25 yılı aşkın süredir yüksek tıbbi standartlarda estetik hizmetleri sunuyoruz. Plastik cerrahi, saç ekimi, diş tedavileri, longevity ve medikal estetik alanlarında hizmetlerimizi, grubumuzda tam zamanlı çalışarak global kalite standartlarımıza uyan uzmanlar ile veriyor, konfor ve başarılı sonuçları bir araya getiren uygulamaları ile dünya çapında binlerce kişinin hayatını güzelleştiren bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz.

Estetik işine ilk girdiğimde, alım gücü yüksek insanların rağbet ettiği bir sektör olarak anlaşılıyordu. Saç ekimi ve estetik cerrahi çok pahalı ve uygulanan işlemler sınırlıydı. Zaman içinde teknolojinin de etkisiyle uygulanabilen işlem yelpazesi hem genişledi hem de daha ekonomik bir hale geldi. Dolayısıyla tabana yayıldı, ulaşılabilen kitle genişledi. Ayrıca kalite bilinci oluşmuş bir kitle de var.

Misafirlerimizin beklenti ve isteklerini karşılayan en yeni teknolojileri kullanarak çözümlerimizi sürekli güncelliyor ve kalitemizi arttırmak konusunda kendimizle yarışıyoruz. Tıbbi olanaklarımız, güvenli ve kaliteli hizmet anlayışımızla tüm konuklarımızın tam da istedikleri görünüme kavuşmaları için elverişli koşullar oluşturuyoruz. Uzman hekimlerimiz ve mükemmeliyetçi bakım personelimizle birlikte, misafirlerimize işlem öncesi ve sonrası tüm süreçleri standartların ötesinde bir konforla geçirme fırsatı sunuyoruz.

Sağlık Bakanlığı, TÜV Thüringen ve ISO tarafından belgelendirilen firmamızın, aynı zamanda European Property Awards tarafından kamu hizmeti alanlarında ödüllendirilmiş hizmet birimlerine sahip olmasından gurur duyuyoruz.

Mustafa Bey, Esteworld olarak kaç şubeniz bulunmakta ve ileriye dönük yeni projeleriniz var mı?
Altunizade Köşk ve Bahçelievler’deki şubelerimizde klinik hizmetleri sunarken, yine Altunizade’deki 10.000 metrekarelik, modern ve yatışa uygun tüm donanımlara sahip 25 odalı hastanemizde konuklarımızı ağırlıyoruz.

Ağız ve Diş Sağlığı branşındaki tüm hizmetlerimizi Ataşehir kliniğimize taşıyarak yurt dışı ve yurt içinden bu branş için gelecek tüm misafirlerimizi Ataşehir kliniğimizde ağırlamayı planlıyoruz. Klinikte diğer branşlardaki hizmetlerimizi de sürdürmeye devam edeceğiz. Halen bununla ilgili hazırlıklarımızı yapıyor, kasım ayında ise Ataşehir kliniğimizde bir lansman ile bunu tüm müşterimizle paylaşmayı hedefliyoruz.

Burak Bey, siz de babanız gibi doktorsunuz ayrıca Esteworld Yönetim Kurulu Üyesi ve Medikal Direktörü olarak merkezlerinizde hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Hastane ve kliniklerimizde 5 ana dalda hizmet veriyoruz. Plastik cerrahi, saç ekimi ve tedavileri, diş estetiği, medikal estetik ve anti-aging longevity.

İstanbul’un her iki yakasında son teknoloji cihazlarla donatılmış birimlerimizde toplam 4 adet ameliyathanemiz, 17 adet saç ekimi ve 7 adet diş ünitemiz, 1 adet laboratuvarımız ve 500 kişilik çalışanımızla konforlu ve lüks estetik hizmetleri sunuyor; ayda 1.500’den fazla operasyon gerçekleştiriyoruz.

Burak Bey; özellikle saç ekimi ve diş estetiği son yıllarda çok ön plana çıktı. Ayrıca bu konuda da sağlık turizmi giderek artan sayılarla devam ediyor bu konuda neler söylersiniz?

Sağlık turizmi alanında ülkemizde referans noktası olarak gösterilen Esteworld ailesi dünyanın önemli destinasyonları başta olmak üzere 35’ten fazla ülkede münhasır temsilciliklerimizle saç ekimi, diş tedavileri ve plastik cerrahi alanlarında sınırları zorluyor, binlerce uluslararası misafirimizin 7/24 tercüman desteği, konforlu konaklama imkanları ve havaalanı/otel/klinik transferleriyle birinci sınıf tedavi hizmeti almasını sağlıyoruz.

Hem Esteworld hem de sağlık turizmini de ilk defa Türkiye adına başlatan kişi ve firma olduk. Şu anda 35’in üzerinde ülkede ofisi olan, aylık en az 2.000 hastaya hizmet veren, bir gruba dönüştürdük. Esteworld, ülkemizi bir taraftan en güzel şekilde yurt dışında temsil ederken, bir taraftan da ülkemize döviz girdisi sağlıyor. Bu şekilde ülkemize ekonomik katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Diğer firma ve hastanelere de örnek olduk. İlkleri başlatan firma olmak bizi her zaman değerli kılmıştır.

Esteworld olarak hem tecrübemiz çok fazla olduğu için hem de kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunduğumuz için yurt dışındaki insanlar bizi tercih ediyorlar. Yurt dışından gelen misafirlerimizin en güzel şekilde buraya gelip en iyi şekilde hizmetten yararlanmasını ve istediği sağlığa kavuşması için en iyi sonuçla ülkesine güzel ve mutlu bir şekilde dönmesini sağlıyoruz. Sağlık turizminde referans noktalarından olan Esteworld Ailesi olarak, münhasıran bize çalışan 100’e yakın acentelerimiz ile dünyanın birçok ülkesine ulaşıp teşhis ve tedavi hizmetlerimizi paylaşıyoruz. Bu yolda binlerce hastamızı sağlıklı ve kaliteli hizmet anlayışımız ile ülkelerine uğurladık, uğurlamaya da devam ediyoruz.

 

RÖPORTAJIN DEVAMI VE DERGİMİZİ ONLINE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

İlgili Mesajlar

1 of 683