DAVETManşet

Devrim Erbil’in ‘Seçmeler’ sergisi DG Art Gallery’de açıldı

Türk resim tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Prof. Devrim Erbil’in yeni sergisi “Seçmeler” DG Art Project’te sanatseverler ile buluştu. 14 Eylül Perşembe günü açılışı gerçekleşen ve küratörlüğünü Zeynep Öztürk’ün üstlendiği sergi yoğun ilgi gördü.

Dursun Gündoğdu, Devrim Erbil, Julie Eadeh, Zeynep Öztürk
Yahya Üstün, Bora Pehlivanlar, Fatih Kıral, Bülent Serttaş, Cüneyt Yılmaz, Devrim Erbil, Fatih Öztürk, İsmail Özkan, Dursun Gündoğdu, Tarık Kayan
Cüneyt-Mehtap Yılmaz, Dursun Gündoğdu

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel sergiye imza atan Devrim Erbil, 14 Eylül – 30 Ekim 2023 tarihleri arasında DG Art Project’in ev sahipliğinde, küratörlüğünü Zeynep Öztürk’ün üstlendiği “Seçmeler” adlı kişisel sergisinde yağlı boya, gicle ve halılardan oluşan 38 parça eser yer alıyor.

Bora-Aslı Pehlivanlar, Dursun Gündoğdu
Fatih-Figen Kıral
Arzu Gündoğdu, Ahmet-Ayşegül Şentürk

Resimlerinde konu olarak İstanbul’u, şehrin mimari yapılarını değişik açılarıyla ele alan Erbil’in doğa soyutlamalarını ve Anadolu çeşitlemelerini aktardığı büyük tuval çalışmalarına da yer verdiği sergide sanatçı, ülkemizde dokumacılık kültürünün mirası olarak tanımlanan halıları da kendine özel yarattığı etkiyle koleksiyonerlerinin beğenisine sunuyor.

Dursun Gündoğdu, Esra-Fatih Öztürk
Güneş Sal, Osman Öztürk, Devrim Erbil, Zeynep Öztürk

DG Art Project’te açılan sergi, 30 Ekim 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek serginin açılışına katılanlar arasında; Aslı-Bora Pehlivanlar, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh, Esra-Fatih Öztürk, Fatih-Figen Kıral, Hamdi Alkan, Hasan Kosif, Arzu Gündoğdu, Adnan Sezgin, Dursun-Pınar Gündoğdu, Merve-Murat Mermer, Fulya-Gökhan Elçin, Ömer Abacı, Selvi-Bülent Serttaş, Serpil Naz-Esra Özkan, Tülay Dölen, Özlem Mutlu Çetin ve Vildan Mumcu gibi isimler katıldı.

Prof. Dr. Berrin Pehlivan, Murat-Merve Mermer
Hasan Kosif, Arzu Gündoğdu
Gökhan-Fulya Elçin, Dursun Gündoğdu
İsmail, Serpil Naz, Esra Özkan

 

Doğum günü sürprizi

87 yılı geride bırakan usta sanatçı Devrim Erbil’e tutkunu olduğu tavla şeklinde özel yapım bir doğum günü pastası kesildi. Pastanın üzerinde yazan ‘Bu maç hiç bitmez hocam, nice sağlıklı mutlu senelere’ yazısı Erbil’i hem duygulandırdı hem de güldürdü.

İlgili Mesajlar

1 of 652