GÜNCELManşet

Damat Tween’den İTÜ MTAL’in Teknofest yolculuğuna güçlü destek

Damat Tween, İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te yarışacak elektrikli araç projesine sponsorluk desteği oldu. İTÜ MTAL öğrencileri, Damat Tween’in sponsor olduğu “Yaldız” adlı elektrikli araç projesi ile bu yıl TEKNOFEST’te “Effıency Challenge Elektrikli Araç Yarışları” kategorisinde birinci olmayı ve ardından Fransa’da düzenlenen Shell Eco Marathon’da Türkiye’yi temsil etmeyi hedefliyor.

İTÜ MTAL öğrencilerinin sıfır karbon hedefiyle şehir trafiğine uygun şekilde tasarladığı elektrikli araç projesi Yaldız, batarya yönetim sistemi ve mekanik aksamın tümünün yerli olması ile öne çıkıyor.

Orakçıoğlu: “Yüksek teknolojiye dayalı büyüme için eğitime öncelik verilmeli”

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve eşi Ahu Orakçıoğlu, İTÜ MTAL öğrencilerini okulda ziyaret etti. Atölye çalışmalarını yakından izleyen Orakçıoğlu çifti hem bilgi aldı hem de genç öğrencilere moral ve motivasyon aşıladı.

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu “İhracatta istikrarlı büyüme, her alanda Ar-Ge ve yüksek teknolojiye dayalı katma değerli ürün geliştirmemizle mümkün olacak. Yüksek teknolojiye dayalı büyümeyi tercih etmek ve bunun için de öncelikle eğitime ağırlık verilmesi gerekiyor. Türkiye’nin geleceği gençlerimizi yenilikçi ürün geliştirme yönünde desteklemek, bu ülkeden çıkan global bir moda markası olarak her şeyden önce sorumluluğumuz. Onların başarısı ülke olarak hepimizi gururlandıracak” diye konuştu.

Damat Tween’in genç bilim insanlarına desteğine öncülük eden Ahu Orakçıoğlu da “İTÜ MTAL’li genç öğrencilerimizin hedefleri büyük. Günde 2 ila 3 saat uykuyla yaşayan bu genç bilim insanlarının desteğe ihtiyacı var. Tüm iş insanlarımızı bu çocuklara destek olmaya çağırıyorum. Evlatlarımızın gözündeki ışığa tanık ve ortak olun. Onlara destek, geleceğe umutla ve güvenle bakmak demek” diye konuştu.

İlgili Mesajlar

1 of 1.973