GÜNCEL

‘Buğday Tanesi Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi’ hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından hayata geçirilen Buğday Tanesi Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi, engelli vatandaşlara umut ışığı oldu. Merkez, fonksiyonel ve estetik ortez veya protezlere erişim imkanı sağlayarak engellilerin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.
Açılış törenine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Bünyamin Bozgeyik, Mesut Bozatlı ve Serkan Bayram, 22’nci ve 23’ncü Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Başkan Fatma Şahin, engelli bireylerin yaşadığı zorlukları çok iyi bildiğini ve bu zorlukları aşmak için çalıştıklarını söyledi. Şahin, “Gaziantep’te bütün engelleri kaldırıp memleketi engelsiz yapacağız. Bu şehri engelsiz hale dönüştürelim. Bu memleketi engelsiz yapacağız. Engelli dostu yapacağız.” dedi.

Projenin öncüsü ve gönül elçisi hayırsever Şehnaz Çehreli Shefik ise, “Bu sadece küçük bir başlangıç. Amacımız farkındalığı artırmak. Burası bu konudaki önemli bir sağlık merkezi haline getirmek bizim paydaşlarımızın ana amacıdır” diye konuştu. Buğday Tanesi Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi, GBB Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirildi.

Merkez, protez ve ortez ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ücretsiz hizmet sunuyor. Merkezde ayrıca fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de veriliyor. AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Bünyamin Bozgeyik, Mesut Bozatlı ve Serkan Bayram, 22’nci ve 23’ncü Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi de törende birer konuşma yaptılar.

Konuşmacılar, Buğday Tanesi Protez Ortez Yapım ve Uygulama Merkezi’nin engelli vatandaşlar için önemini vurguladılar. Programın sonunda, Başkan Fatma Şahin’e ve projeye katkı sunanlara plaket ve hediye takdim edildi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, merkeze Buğday Tanesi isminin verilmesinin önemini anlatarak,” Buğday tanesi filmi şu anda bütün dünyada. Nobel adayıyız. Her yerde bizim hayatımız izleniyor. Biz damdan düştük. Bu merkezin Gaziantep’e kazandırılmasında gönlüyle, ruhuyla, anne eliyle, merhamet eliyle kendini şehre feda eden Başkan Fatma Şahin’e teşekkür ederim. Engelliler Türkiye ittifakıdır. Nice sıkıntılar yaşadık. Rabbim böyle bir afet bir daha yaşatmasın.” diye konuştu.

İlgili Mesajlar

1 of 1.177