İŞ DÜNYASIManşetRÖPORTAJLAR

Bilal Dilek, hizmete soktukları Swissôtel Resort & Spa, Çeşme projesini ve detaylarını Quality okurları için anlattı

Misafirlerimizi ağırlamaya başladık

Bilal Bey, Turizmci bir ailenin 2. Kuşak genç temsilcisi olarak bize kendinizi anlatır mısınız?

Turizmci bir ailenin 2. kuşak genç temsilcisi olarak, eğitim hayatıma yurt dışında devam ettim ve bu süreçte turizm, işletme ve otelcilik alanlarında derinleşen bir eğitim aldım. Dilek Holding bünyesindeki çeşitli departmanlarda görev alarak sektöre olan ilgimi pekiştirdim.
Şu ana kadar geçen süreçte, Dilek Holding’in birçok projesinde yer aldım ve en son olarak Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanarak Swissôtel Çeşme projesini üstlendim. Bu süreçte, şirketin stratejik yönetimine katkı sağlamak, operasyonları etkin bir şekilde yönetmek ve Swissôtel Çeşme projesini başarıyla tamamlamak gibi sorumluluklarım oldu.

Dilek Holding hangi sektörlerde hizmet veriyor. Turizm gurubunda nerelerde otelleriniz var ve toplamda kaç yatak kapasiteniz var?

Dilek Holding, turizm, inşaat, teknoloji ve yeme-içme sektörlerinde hizmet vermektedir. Turizm grubunda, İstanbul’da Radisson Blu Hotel Şişli ve Çeşme’de Accor grubuna bağlı olan Swissôtel Resort & Spa, Çeşme olmak üzere toplam iki oteli bulunmaktadır. Swissôtel Resort & Spa, Çeşme’nin 248 odası ve 106 rezidans dairesi var. Bunu göz önüne aldığımızda, Swissôtel Resort & Spa, Çeşme’nin toplam yatak kapasitesi 538’dir.

 

Yıllardır Çeşme’de Sheraton Otel olarak bildiğimiz tesis, baştan aşağı yeniden yapıldı ve Swissôtel Resort & Spa, Çeşme olarak hizmete girdi. Bu değişim nasıl başladı? Yenilenme süreci nasıl ilerlerdi?

2001 yılında Dilek Holding bünyesindeki otelimiz, o zaman ki adıyla Sheraton Otel olarak misafirlerimize hizmet vermeye başladı. Yıllar içinde birçok özel anı ve değerli dostlar kazandık. Ancak, zamanla değişen trendlere ve misafir beklentilerine daha iyi cevap verebilmek, tesisimizi modernize etmek ve daha üst düzey bir deneyim sunmak adına yenilenme kararı aldık.

Yenilenme süreci başlamadan önce, sektördeki en son gelişmeleri takip ettik, pazar araştırmaları yaptık ve misafirlerimizin beklentilerini anlamaya çalıştık. Ardından, otelimizin tasarımından konseptine, hizmet standartlarından teknolojik altyapısına kadar bir dizi faktörü gözden geçirdik.

Yenileme süreci, mimari değişikliklerden başlayarak, iç mekân tasarımından teknolojik altyapıya kadar bir dizi aşamayı içeriyordu. Misafir memnuniyetini artırmak, modern bir atmosfer yaratmak ve tesisimizi çağdaş standartlara uygun hale getirmek adına titiz bir çalışma yürüttük.

Sonuç olarak, Sheraton Otel olarak başlayan bu serüvenimizi, Swissôtel markası adı altında sürdürmeye karar verdik. Yenilenen tesisimizle, misafirlerimize daha yüksek kalitede hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Bu süreçte elde ettiğimiz deneyim ve değerlerimizle, Çeşme’deki konuklarımıza unutulmaz bir konaklama deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Yenilenmek güzeldir ve biz de bu güzellikle misafirlerimizin beklentilerini karşılamaya devam ediyoruz.

Bu dönüşümde sizin Swissôtel markasını tercih etmenize etken faktörler neler oldu?

Swissôtel markasını tercih etmemizdeki temel faktörler arasında markanın uluslararası alanda tanınmışlığı ve prestiji ön plandaydı. Yüksek kalite standartlarına olan bağlılık ve özgün konsepti, konfor ve lüks arasında mükemmel bir denge sağlıyor. Ayrıca, Swissôtel’in sunduğu geniş hizmet yelpazesi, özel ve kişiselleştirilmiş konaklama deneyimleri misafirlere çeşitli olanaklar sunuyor. Bu faktörler, Swissôtel markasını tercih etmemizde belirleyici oldu.

Swissôtel Resort & Spa, Çeşme’yi bize anlatır mısınız?

Türkiye’nin gözde turizm destinasyonlarından biri olan Ilıca’da konumlanan en yeni otelimiz, kendini yeniden keşfetmek ve huzur dolu bir yolculuğa çıkmak isteyen değerli misafirlerimize eşsiz deneyimler sunmayı hedefliyor.

Ilıca’nın eşsiz doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan otelimiz, zeytin ağaçları, güneş ve denizin kucaklaştığı bir cennetin içinde konumlanmıştır. Bu benzersiz çevrenin bir parçası olarak, otelimiz misafirlerine sadece doğal bir güzellik değil, aynı zamanda benzersiz bir spa deneyimi sunmaktadır. Otelimizde bulunan üç farklı termal havuz, konuklarımıza şifalı suların rahatlatıcı etkisiyle unutulmaz bir dinlenme ve yenilenme fırsatı sunmakta. Ayrıca, tesisimiz her mevsime uyumlu spor alanları ile donatılmıştır, böylece konuklarımız sağlıklı bir yaşam tarzını destekleyen aktiviteleri keyifle deneyimleyebilirler. İsviçre misafirperverliğinin gelenekselliği ile hareket eden, Alp enerjisinin tazeliği ve canlılığıyla donatılmış tasarımlarımızla öne çıkıyoruz. Alpler’in minimalist tarzıyla uyum içinde düşünülen her detay, otelimizin zarif mimarisini oluşturuyor.

Doğanın ilham verici dokunuşundan beslenerek, Çeşme’nin eşsiz güzelliklerini İsviçre zarafetiyle buluşan otelimiz, özenle tasarlanmış 18 süit ve 248 konforlu odasıyla konuklarına deniz ve kara manzaralı unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor. Ayrıcalıklı misafirlerimiz için ise, gökyüzüne açılan kapılarıyla adeta rüya gibi bir atmosfer sunan iki muazzam penthouse’u ile öne çıkıyor. Ayrıca, otelimizin helikopter pisti konuklarımıza benzersiz bir ulaşım deneyimi vadediyor. Bu özel ayrıntılarla dizayn ettiğimiz otelimizde, her anınızı ihtişam ve konfor içinde geçireceğinizden emin olabilirsiniz.


Bunların yanı sıra otelimizde misafirlerimizin dünyanın dört bir yanına uzanan mutfaklarla lezzet dolu anlar yaşamaları adına 3 farklı restoran ve bar seçenekleri bulunuyor. Uzakdoğu, İtalyan ve Türk mutfağının birbirinden lezzetli tatlarını geniş ve seçkin menüler ile misafirlerimizle buluşturuyoruz. Bellâ Tavola’nın İtalyan lezzetleri ile başlayan yolculuk, Uzak Doğu’nun eşsiz sanatı olan Noida ve yarım asırlık lezzet olan Hamdi ile devam ediyor ve misafirlerin duyularını keşfe çıkarıyor. Lobby Lounge, Bellâ Tavola Bar ve Beach Bar gibi birbirinden özel ve seçkin bar seçeneklerimiz ile günün her saatinde misafirlerimize eşsiz deneyimler sunuyoruz.

Çeşme’nin benzersiz güzelliğine yakışır şekilde özenle tasarlanan Swissôtel Resort & Spa Çeşme’nin bölgede fark yaratacağına inancımız tam. Üç yıl önce büyük heyecanlarla başladığımız projeyi tamamlayıp hayata geçirdiğimiz için mutluyuz. Kaliteli hizmet politikamızla faaliyetlerimizi sürdüren, bunu yaparken doğayı koruyan ve bu doğrultuda daha iyi bir geleceğe yatırım yapmayı kendine görev edinmiş bir holding olarak bu kadar değerli bir projenin yatırımcısı olmaktan son derece mutluyuz. Swissôtel Resort & Spa Çeşme; hayran bırakan manzarası, şık odaları, yeme-içme alanları ve ileri düzey kaliteli otelcilik anlayışıyla ihtişam ve konforu her yönüyle hissettirecek.

 

RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

 

İlgili Mesajlar

1 of 860