GÜNCELManşet

AMBER uygulamasının lansmanı, UNFPA Türkiye ile İyi Niyet Elçisi, başarılı oyuncu Songül Öden’in ev sahipliğinde gerçekleşti

50 yılı aşkın süredir kadının güçlenmesi kadına yönelik şiddetle mücadele alanındaki önemli çalışmalara imza atan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye bu çalışmalara bir yenisini ekledi ve kadınlar için mobil aplikasyon geliştirdi. AMBER uygulamasının lansmanı, UNFPA Türkiye ile İyi Niyet Elçisi, başarılı oyuncu Songül Öden’in ev sahipliğinde, UNFPA Türkiye İyi Niyet Elçisi Edis Görgülü’nün katılımıyla 11 Nisan’da The Seed İstanbul’da gerçekleşti.

AMBER, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında bir ilk olarak, ilgili bilgi, destek ve yönlendirmelerin tamamını, 5 dilde (Türkçe, Kürtçe, Arapça, Farsça, İngilizce), tek bir çatı altında topluyor. AMBER, kadın sağlığı ve kadına yönelik şiddete dair hiçbir benzer uygulamada bulunmayan kapsamlı bir bilgi kaynağı sunarken şiddeti tanımlama, şiddet türüne ve kişinin lokasyonuna göre başvuru noktaları ve güvenlik planı gibi yenilikçi özellikleriyle de öne çıkıyor.

İlgili Mesajlar

1 of 2.082