GÜNCEL

Ailesi ve dostları merhum Sakıp Sabancı’nın 20’nci yıl anma töreninde buluştu

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı Merhum Sakıp Sabancı, aramızdan ayrılışının 20’nci yılında ailesi ve dostlarının katıldığı özel bir törenle anıldı. E. Melisa Sabancı Tapan’ın dedesi Sakıp Sabancı ile gerçekleştirdiği sohbet, törene katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı, hayırsever iş insanı merhum Sakıp Sabancı, aramızdan ayrılışının 20’nci yılında ailesi ve dostlarının da katıldığı özel bir törenle anıldı. Sabancı Center’da düzenlenen anma törenine; İstanbul Valisi Davut Gül ve eşi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş, sanat, medya ve cemiyet dünyasının önde gelenleri ile Güler Sabancı, Dilek Sabancı, Sevil Sabancı, E. Melisa Sabancı Tapan, Suzan Sabancı ve kızı Ceyda Sabancı Dinçer ile Serra Sabancı’nın yanı sıra Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç başta olmak üzere çok sayıda konuk katıldı.

Anma töreninde konuşma yapan Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı “Sakıp Sabancı, kendi deyimiyle; ülkesini çok seven, bu ülkenin bir evladıydı.Ülkesinin her bir ferdini ayrı ayrı seven, her konuya, her kişiye ön yargısız ve yapıcı bakan, birlik ve beraberliğe, ortak akıl üretmeye çok önem veren, Türkiye aşığı ve Türkiye’nin muasır medeniyetler yolunda ilerlemesi için yılmadan çalışan bir kişiliğe sahipti.” diyerek konuşmasına başladı. Konuşmasının ardından sözü E. Melisa Sabancı Tapan’a bırakan Güler, “Melisa gibi gençlerin de katkısıyla yarattığımız ve geliştirdiğimiz değerler için mutluyuz ve sizlerle de paylaşmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Sabancı Ailesi

Melisa Sabancı Tapan’ın Dedesi ile Sohbeti Herkesi Duygulandırdı

Sakıp Sabancı’nın torunu Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi E. Melisa Sabancı Tapan’ın, Sabancı’nın geniş içerik arşivi, videoları, metinleri, kitapları ve ses kayıtlarından faydalanılarak hazırlanan bir yapay zeka modeli sayesinde dedesiyle konuşması, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Tapan, “Bu salona baktığımda, dedem Sakıp Sabancı’nın hayatının ne kadar değerli insanlara dokunduğunu bir kez daha görebiliyorum, gururlanıyorum. Sakıp Sabancı, yaştan ve sosyal statüden bağımsız, her insanla güçlü bir bağ kurabilen özel bir insandı. Farklı bakış açılarını ortak bir lisana tercüme edip, hepimize anlatabilirdi. Açık fikirli, dürüst ve samimiydi” diye konuştu.

İlgili Mesajlar

1 of 1.217