ManşetMODA-STİL

adL Night Zoom x Mert Aslan’dan ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ koleksiyonuna özel defile

Türkiye’nin kadın modasında öncü markası adL, yeni adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 koleksiyonunu Four Seasons Hotel Bosphorus’ta özel bir defileyle tanıttı. Ünlü stil danışmanı Mert Aslan’ın hazırladığı yeni adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 koleksiyonu “Bir Yaz Gecesi Rüyası”nın bu özel daveti Zehra Işık ve Mert Aslan ev sahipliğinde gerçekleşti.

Zehra Işık
Mert Aslan

Bu özel davetle tanıtılan adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 “Bir Yaz Gecesi Rüyası” koleksiyonu, adL’nin renkli, feminen ve çağdaş kadını, Mert Aslan’ın zamansız, masalsı ve romantik şıklığıyla buluşuyor. adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 “Bir Yaz Gecesi Rüyası” koleksiyonu aynı ismi gibi buram buram yaz, neşe ve ihtişam taşıyor.

Mert Aslan’ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası Bin Geceye Dönsün” odağında hazırladığı koleksiyonda yer alan şifonlar ve krepler gün batımlarını resmediyor. Mert Aslan’ın anneannesinin saksılarındaki çiçeklerden aldığı ilham kumaşları süslüyor. Yaz gecesi gökyüzünü saran yıldızlar adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 “Bir Yaz Gecesi Rüyası” koleksiyonunda kristal işlemelere dönüşüyor. Mercanlardan pembelere, kavun içlerinden fıstıki yeşillere uzanan tonlar tafta elbiseleri renklendiriyor. Sarılar, pembeler, mercanlar, uçuş uçuş şifonlara bürünüyor. “À la Mert Aslan” bir dokunuşla zarafete kavuşan denimler, bukletler, poplinler göz kamaştırıyor.

Aslı Gümüşel
Özge Ulusoy

Four Seasons Hotel Bosphorus’un bahçesinde gerçekleşen ve önce kokteylle başlayıp ardından defile ile devam eden adL Night Zoom x Mert Aslan İlkbahar – Yaz 2023 “Bir Yaz Gecesi Rüyası” davetinde, podyuma çıkan modeller koleksiyondan 60 look’u sergilediler. Defilenin sonunda podyuma çıkan Adil Işık Başkan Yardımcısı ve Tasarım Ekibi Direktörü Zehra Işık ile Mert Aslan alkışlar arasında gelenleri selamladılar. Burcu Esmersoy, Feryal Gülman, Şebnem Çapa, Pınar Altuğ Atacan, Özge Ulusoy, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Arzu Kunt, Evren Kayar, Güneş Mutlu, Aslı Gümüşel, İlkem Öztürk, Deren Talu gibi isimlerin katıldığı bu davette defilenin hemen ardından koleksiyona dair detaylı bilgi de alan davetliler, beğendikleri parçaları da satın alma imkanı buldular.

Burcu Esmersoy
Deren Talu
Arzu Kunt

İlgili Mesajlar

1 of 1.036