MAGAZİNManşet

96. Oscar Ödülleri’ne Çatak Kuzenler damga vuracak

Türk yönetmen İlker Çatak’ın filmi “Das Lehrerzimmer” (Öğretmenler Odası), sinema dünyasının zirvesi olarak kabul edilen 96. Oscar Ödülleri’nde “En İyi Uluslararası Film” dalında aday gösterildi! Dünya genelinden birçok ünlü ismin katılımıyla gerçekleşecek olan törene İlker Çatak kuzeni Melis Çatak ile katılacak.

Film, İlker Çatak’ın ustalığını ve sinema dünyasındaki etkisini bir kez daha kanıtlıyor. Kariyerindeki bu dönüm noktasını kuzeni Melis Çatak ile birlikte Oscar sahnesinde kutlamak için heyecanla bekleyen Çatak, Türk sinemasının uluslararası alandaki gücünü bir kez daha gösterecek.

Oscar gecesinde, kuzenler gururla Türkiye’yi temsil ederek kırmızı halıda boy gösterecekler. İlker Çatak’ın dördüncü uzun metraj filmi olan “Öğretmenler Odası/The Teacher’s Lounge”, Almanya’nın Oskar adayı olarak seçildi.

İLKER ÇATAK ‘ÖĞRETMENLER ODASI’ FİLMİ HAKKINDA:
Öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar verir. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak’ın eylemlerinin sonuçları onu yıkmakla tehdit eder.

İlgili Mesajlar

1 of 2.256