DAVETManşet

4. Open Stage Awards Ödülleri ve Cemil İpekçi’nin 100. yıl özel defilesi unutulmaz anlara sahne oldu

Banu Noyan Organizasyonuyla gerçekleştirilen 4. Open Stage Awards, bu yıl TAMEV öncülüğünde başlatılan “Kızlar Okusun Diye” kampanyası için sektörlerinin zirvedeki isimlerini buluşturdu.

Banu Noyan, Cemil İpekçi, Nükhet Duru

Organizasyon ve sanat yönetmenliğini Banu Noyan’ın yaptığı Open Stage Awards, Binbirdirek Sarnıcı’nda moda, iş ve medya dünyasının zirvesindeki isimleri buluşturdu. Öykü Serter’in sunduğu, Cenk Yüksel’in kırmızı halı sunuculuğunu yaptığı Open Stage Awards’ta, sektörlerinde zirveye çıkan birbirinden değerli sanat, spor, cemiyet ve iş insanları ödüllendirildi. 100. Yıl Başarı Ödülünü kazanan Norm Ender, törenin finalinde tüm davetlilerle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılı için bestelenen “Parla” adlı marşı okudu.

Nilüfer Çevikel, Güzel Kurşun, Türkan Şerbetçi, Şenay Şerbetçi Çelik, Aynur Turgut, Emine Aytek, Zerrin Menteşoğlu

Toplumsal Açlıkla Mücadele ve Eğitim Derneği TAMEV’in başlattığı “Kızlar Okusun Diye” kampanyasına destek olmak için ünlü organizatör Banu Noyan’ın düzenlediği Open Stage Awards töreninde, Sosyal Sorumlulukta Öncülük kategorisinde Demet Sabancı, Türkan Şerbetçi, Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici, Gürhan Sayar, Vedat Uğurlu, “Serçenin Gözyaşı” sinema filmi ve Hayal Gücü Merkezi ödüllendirilirken, Türk Müziği’nin kilometre taşlarından Nesrin Sipahi ve Asu Maralman, Meslek Onur Ödülünün sahibi oldu. 100. Yıl Başarı Özel Ödüllerine Ufuk Koçak, Can Saraç, Mete Gazoz ve Norm Ender layık görülürken, “Eğitime Devam Projesi”yle NOW-TEV işbirliği ödüle layık görülürken, İstihdam Sağlayan Marka olarak Estetik International’ın oldu.

Banu Noyan, Türkan Şerbetçi, Öykü Serter
Banu Noyan, Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici
Av. Gülgün Çavuşoğlu, Kadriye Olgar, Nurgün Kemalbay
Prof. Dr. Ümit-Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici

4. Open Stage Ödüllerinde medya dünyasının başarılı isimleri de ödüllendirildi. Kanal D’deki programıyla Hakan Ural, PH yapım Hülya Sepken, Show TV Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Bıyık, Kanal D Haber muhabiri İbrahim Konar, 360 TV ve “www.haberler.com” haber sitesinde “Haber Bahane” programı sunucusu Gökay Kalaycıoğlu, Star Haber Spikeri Nazlı Çelik ve Beyaz TV’deki “Hayatta Her Şey Var” programıyla Nur Viral, Meslek Başarı Ödüllerini kazandı.

Open Stage Awards töreninin ardından efsane modacı Cemil İpekçi’nin Atatürk’ün yazdığı “Geometri” kitabından esinlenerek 100. yıla özel hazırladığı özel tasarımları sergilendi. Defilede, ünlü sanatçı Nükhet Duru ilk kez mankenlik yaparken ünlü top model Çağla Şıkel de finalde çok özel bir tasarımla yürüdü ve herkesi ayakta alkışlattı.

Cemil İpekçi, 100. yıl özel defilesi için duygularını şöyle açıkladı; “Benim için çok heyecan verici bir hazırlık süreciydi. Selamlamaya çıktığımda bile hayatımda ilk kez defilemde smokin giymek istedim ve öyle hazırlandım. Her bir elbisede Ata’mızı düşünerek o heyecanla dokunuşlarımı yaptım. Altı ay süren bir hazırlık süreci yaşadık. 1930’lardan bugüne şapkalar, eldivenler ve çok özel çantalar ve aksesuarlar tasarladım. Koreografım Banu Noyan’dan Türk tangolarıyla koreografisini hazırlamasını özel olarak istedim. Umarım izleyenler de aynı duyguları benimle hissederler.”

 

 

İlgili Mesajlar

1 of 1.204