Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Park Restaurant  - Brugge

Reha Arar


Park Restaurant - Brugge

Bugünkü yazımda size Avrupa’nın ikinci Venedik’i kanallar şehri Brugge’den bahsetmek istiyorum. Burada gondollar yok ama kendine özgü deniz taşıma araçları ile herkes Brugge’ü daha iyi tanıyabiliyor. Tarihi eserleri su üzerinde yavaş yavaş süzülürken tanıyabiliyoruz. Kaptan aynı zamanda iyi bir turistik rehber, en az 3 dilden konuşuyor. Bu ayki mekânımız Brugge’ün çınar ağaçları ile kaplı yemyeşil bir ormanının içinden. Adresimiz şehrin en güzel ve muhteşem ulu ağaçlarıyla kaplı Reine Aastrid Parkı’nın karşısındaki  Park Restaurant. 

1726’da inşaa edilmiş tarihi bir binada 1989 da yiyecek içecek uzmanı Axel Bruggeman ve kardeşi ünlü şef Frederic tarafından kurulmuş ve halen de bu Düo tarafından, birisi salonda birisi mutfakta olmak üzere orkestra şefi edasıyla yönetiliyor. Mekân tamamen eskiye sadık kalarak dekore edilmiş. İçeriye girdiğinizde kendinizi hoş bir ambiyansta buluyorsunuz. Mekânda canlı renkler kullanılmış. Sade, şık objeler göze çarpıyor. Siz bir sarayın salonunda olduğunuzu hayal ederek yemeğinizi yiyebilir, dünyanın önemli restoranlarındaki gibi kristal bardağınıza kadife beyaz eldivenli ellerin koyduğu şarapları yudumlayabilirsiniz. Hep söylüyorum; ne yediğinizden çok nerede ve nasıl yediğiniz önemlidir diye. İşte mekânımız yüksek enerjisi ile bu söze çok uyuyor. 

Alışık olduğumuzun dışında menü sadece bir sayfa. Başlangıçta Saint Jacques kabuğunda Money sosu ile bezendirilmiş peynirli graten tercihiniz deniz mahsullü değilse mantar ve ıspanaklı krema ile doldurulmuş anında imal edilen Mille Feuille olabilir. Arkasından her gün değişen günün çorbası ve de ana yemek geliyor. Ana yemeklerde hafif fırınlanmış somon filesi yeşil otlarla pişirilmiş krema eşliğinde veya benim çok başarılı bulduğum Dover Dil Balığı Meunier tarzında haşlanmış patates limon eşliğinde tadabilirsiniz. Et tercih edenlere muhteşem dana file bozdelaise sos, sebze ve graten ve patetes eşliğinde. Tatlılara gelince creme brulle ve mango sorbe son derece başarılı idi. 

Mekânımızın bir diğer ilginç yanı ise yemeklerde 2 farklı fiyatlandırma mevcut. Biri standart menü fiyatı yani seçtiğiniz yemeklerin menü başına fiyatları sabit kişi başı 45 Euro. Diğeri ise her şey dâhil -All inclusive- menü kişi başı 74,90 Euro. Yolunuz buralara düşerse mutlaka gelin ve bu ambiyansta lezzetli yemekler tadın derim. 
98
11