Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kıbrıs’tan tat-manzara-müzik üçgeni: Blue Sea

Reha Arar


Kıbrıs’tan tat-manzara-müzik üçgeni: Blue Sea

Kıbrıs turizmine yeni bir soluk, yeni bir konsept getiren Merit Royal Hotel’in Blue Sea restoranının popülaritesi her geçen gün artıyor. Gün içinde kişiye özel plaj ve iskelede hizmet veren bu mekânın müdavimleri önceden yer ayırtıp Ali Osman Kılıç yönetimindeki ekipten hizmet alıyorlar. 

Gün içerisinde en popüler yiyecekler, dönerler (bir gün et, diğer gün tavuk), ikinci olarak ev yapımı baharatlı parmak patatesi ile Royal hamburger, mesleğe aşçı olarak başlayıp şimdilerde Merit Royal Hotel Genel Müdürü olan Gerard Schutz’un özel formülü ile sunuluyor. 

Ve de envai çeşit salatalar… Diğer bir deyimle kendi salatanı kendin yap, burada da geçerli. Ara sıcaklarda tavsiyem yaprak ciğer, Alsancaklı ev hanımlarının elinden Ege otlu börek gözlemeler… 

Akşam yemekleri ise hakiki bir defileye dönüşüyor. Akdeniz’in tam kenarında rahat koltuğunuza oturur oturmaz, masanıza Ahmet Tuna ve Aydın Serbest şeflerin el emeği, göz nuru yoğurtlu semizotu, acılı ezme, ilk tercihlerimden pastırmalı ılık humus, kuru biberdolması, acılı kuru biber borani, peynir dolgulu közlenmiş kırmızı dolma biberi, Girit ezme, közlenmiş patlıcan, babagannuş, karides ve ahtapot söğüş, deniz börülcesi, kırma zeytin salatası ve de muhteşem Levrek Marine geliyor. 

Sıcaklarda ise kalamar dolma, karides güveç, zaman zaman taze günlük kalamar sunuluyor. Ana yemekler ise hakikaten çok çeşitli. Taze baharatlar ile marine edilmiş Trakya kuzu pirzola, domates - biber -soğan ızgara, meyhane pilavı eşliğinde tavuk şiş var. Kebap sevenler için Adana Kebap, ızgara Jumbo karides, 
balıkçının ağından günlük taze balık ızgara sebzeler eşliğinde sunuluyor. 

Siz oturup yemeğinizi yerken gözünüz mutlaka denize akseden karşı sahildeki 
Merit Crystal Cove’un ışıklarına takılacak. Birbirinden leziz tatlılarınız; Keçi boynuzu pekmezi ve ballı sos eşliğinde ızgara ananasınız, kabak tatlısı, dondurmalı ılık irmik helva, Maraş dondurmalı havuç diliminize uzaktan gelen müzik nameleri ve dalgalar eşlik edecek. Hasılı Blue Seas muhteşem bir atmosfer, güzel bir yemek, iyi bir servis için doğru adres. Mutlaka Merit Royal Hotel’e gittiğinizde denemelisiniz. 

Merit Royal Hotel
Alsancak Mevkii –Girne
0392 650 40 00
88
11