Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Başkent’te Ege rüzgârı: Kalinos

Reha Arar


Başkent’te Ege rüzgârı: Kalinos

Kalinos, Ankara’nın kalbinde mavi-beyaz renklerde, sıcak atmosferi, göze hoş gelen dekorasyonu ile Akdeniz ve Ege’nin birleşme noktası, müzikli olmasına rağmen gürültüsüz, makul fiyatlı, kurumsal disiplinli, hoş vakit geçirilecek bir mekân. 

Emsallerinden farkı ise Ege otlarına olan ilgisi. Vitrin buz dolabına baktığınızda en az 6-7 çeşit taze ot görebiliyorsunuz. Perşembe gününden itibaren dolap daha da zenginleşiyor. Cuma, cumartesi akşamları ise Eray ve Burhan’ın sesi, sözü ve müziğiyle keyifleniyor. Soğuk mezelerde öne çıkan; mevsimine göre hardal otu, ebegümeci, menengeç, zahter ezmesi, deniz börülce, radika, cibez, sızma zeytinyağında çok az haşlanmış brokoli, kaya koruğu. Sıcaklar ise hakikaten çok taze, kanımca galiba Ankara’da balık İstanbul’dan daha taze Ulaşıyor masalara. Ankaralılar bu konuda daha şanslı. Ayrıca hakikaten fiyatları da daha makul diyebilirim. Kalamar tava, kekikli pul biberli marine edilmiş kalamar ızgara, kiremitte karides tava, Jumbo karides ızgara, Kalinos usulü deniz mahsulleri balık köftesi. Ahtapot bacağı ızgara ve de mekanın spesiyali mevsiminde Bodrum dil sarma. 

Mutfak uzun yıllardır İstanbul ve Ankara’daki birçok ünlü lokantada çalışmış Mustafa Akgün’e emanet. Fakat işletme sahiplerinden Mustafa Şimşek hem salonda hem de mutfakta zaman zaman yaptığı değişik sunumlarla insanı mutlu ediyor. Diğer işletme sahibi ise Esat Tecim. Salondan ve tüm koordinasyondan sorumlu. Şener Akbulut ve Şemsettin Pala ise misafir memnuniyetini sağlamak için güler yüzle çırpınıyorlar. Ankara’nın iyi balık lokantalarından birisi Kalinos’ta kendinizi hem çok özel hem de evinizde hissedebiliyorsunuz. Uygun fiyata kaliteli hizmet alıyor, güler yüzlü, içten bir ağırlamayla mutlu ayrılıyorsunuz. 
Bir İstanbullu ve deniz ürünleri müdavimi olarak Ankara’ya geldiğimde uğrayacağım mekanlar arasına Kalinos’u daekledim. Ayrıca misafirlerinizi ve yemekli ufak toplantılarınızı da rahatlıkla yapabileceğiniz bir mekân. Kişi başı ortalama 100 TL’ye bu güzel lezzetleri tadabilirsiniz. 

Ağız tadınız daim olsun.

İLETİŞİM BİLGİLERİ;
Telefon: 0312 441 18 20
Faks:  0312 441 18 34
Adres: Hilal Mah., Rabindranath Tagore Cad. No:62, Yıldız/Ankara

87
11