Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yalıkavak ve Agency

Reha Arar


Yalıkavak ve Agency

Bodrum son zamanlarda yine yükselişte fakat bu sefer bir noktada sanırım bazı anlayışlar yavaş yavaş değişiyor. Son zamanlarda açılan mekânlar ve yapılan yatırımlar bir müddettir Dünya’da adından yine söz ettirmesine sebep oluyor. Adeta tüm sanatçılar bir şekilde ya konser için ya dinlenmeye ya da kendini göstermek ve gündemde kalabilmek için Bodrum’a geliyor. Genel yayın yönetmenimiz sevgili Salih’i ne zaman arasam artık Kıbrıs’ta değil Bodrum’da buluyorum.

Şimdi biz gelelim Bodrum’un kuzey yıldızı Yalıkavak’a...

Semtin gözbebeği olan ve civarındaki her yolun çıktığı marina elbette bu muhteşem Tesisin en can alıcı noktası. Tam ortasında ise bir mücevher taşı gibi Agency konumlanmış durumda. Belki boyutları çok büyük değil ama gerek müzik gerek yemek gerek de kalite bakımından mekân çok doğru bütünleşmiş.


Aslında başlangıç menüsü oldukça zengin, göze çarpanlardan birkaçını paylaşayım sizlerle. İtalyanların meşhur bruschetta’sı, trüflü patates, keçi peynirli pancar karpaçyo ilk etapta gözüme çarpıyor. Benim favorim ise keçi peynirli patlıcanlı rulolar oluyor özellikle de peynirlerin özel olarak Bülent Ilgaz tarafından bir çiftlikten sık sık taze olarak satın alındığını öğreniyorum. Bu yıl mekânın şefi Lokman Yurttaş Yeniköy’deki Yelken’de yapımında usta olduğu somon tartar ve levrek sashimi’yi de menüye eklemiş. Ana yemeklerde İstanbul’daki Agency’nin favorisi olan bonfile ve burger burada da mevcut. Bu yıl marinada iddialı pizza yapan lokantaların yanında Agency de bu işe soyunmuş ve pizzalarını Batuhan Turan’a emanet etmiş. Pizza Turco yani antrikotlu pizza ve bir de proschutto’lu pizzayla son derece iddialı. Tatlılara gelince, Çarşamba ve Cumartesi akşamları müziği ve sesi ile sevenlerini büyüleyen değerli arkadaşım Yeşim Salkım pasta ve tatlıdaki hünerini burada da göstermiş ve daha çok çocukların ve gençlerin seveceği türden oreolove isimli bir tatlı yaratmış. İçerisinde ne var diye merak ettiğimde; oreo, sambuca, nutella ve after eight’li dondurmadan oluşan bir tatlı olduğunu öğrendim. Ben çok beğendim eminim ki bu takım ve deneyimleri başka sürprizleri de beraberinde getirecek.İstanbul’dan sonra yiyecekte, içecekte, mutfağı ve kavı ile hem de sahnesiyle ses getirecek bir mekân bu yaz sizleri Yalıkavak marinada bekliyor.


195
11