Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Meat Co Etiler

Reha Arar


Meat Co Etiler'de ziyafet

Girişimciler vardır ülkemizde yatırım yapar bazen ehil bazen de acemi ellere terk eder dolayısıyla mekânlar da uzun ömürlü olmaz. Ön görüşü kuvvetli insanlar vardır mesleki starlar yaratır, işletmenin her detayıyla bizzat ilgilenir, vizyon sahibidir, bilgi ve görgüsü yeni ufuklar açar. İşte size böyle bir işletmeci olan Mithat Erdem ve Meat-Co'nun özeti. 

Geçtiğimiz hafta Genel Yayın Yönetmenimle Etiler'deki yeni Meat-Co'da buluştuk. Hafta sonu erken saat olmasına rağmen hep tanıdık simalarla doluydu. Adeta herkes birbiriyle sözleşmişçesine oradaydı. Biz olağan altı aylık toplantımızı yaparak gündemimizi ama heyhat etrafla tartışacaktık ancak sohbet etmek ve masada dostları ağırlamaktan vakit bulamadık. 

Hakikaten tüm etçilerin bulunduğu, birbirleriyle yarıştığı Etiler bölgesinde Yeniköy'deki şubesinden daha çabuk başarıyı yakalamış. Buradaki kadro çok güçlü başlı başına kasap olan Semrah Doğan Hanım (orada kasap kadın diye hitap ediliyor) bir fenomen, biraz daha öne çıkarsa yeni bir trend oluşturabilir. Bir farklılık da sommelier Bora Buharalı ve iddialı kavı. Üst kattaki barınında zaman içinde daha da hareketleneceğini düşünüyorum zira misafire yaklaşımı üzerinde taşıdığı aparatları kullanma kabiliyeti ve anlatımları eminim ki Meat-co'yu renklendirecek. 

Başlangıçlarda getirilen dana carpaccio'nun servisi değişik, masanızda rulo haline getirilen carpaccio roka ve parmesanla dolduruluyor, sızma zeytinyağı ile bezendirilip ritüeline uygun olarak kasap kadın'ın kınından çıkardığı bıçakla kesilip servis ediliyor. Tercih etmeyenler kuru et veya steak tartar'l deneyebilir. Hemen yanında Meat-Co ile özdeşleşmiş adeta sorulmadan masaya getirilen bir salata olan Tulum peynirli salata herkesin favorisi. 

Bir diğer değişik salata ise avokadolu olan, bu tadım özelliği ise kuru üzüm ihtiva ederek ağızda hoş bir rayiha bırakması. Şimdi gelelim işin can alıcı noktasına, hafiften ağır toplara girecek olursak, dana lokum ev yapımı patates kızartması ile sunuluyor. Ayrıca yine Meat-Co'ya özel bir tat olan beef spaghetti, ince dilimlenmiş dana kontrfile ve alışılagelmiş bir birliktelik olan fırın patates ikilisi ve ıspanak püresi üçlemesi tercih edilebilir. Kuzu sevenler için tercihim kuzu küşneme, çocuklar için ise vazgeçilmez tat kuzu pirzola ve parmak patates kızartması. Müdavimleri için ise T bone veya Dallas Steak ve garnitürleri her zaman mevcut. 

Gelelim özel tatlara; yani kasap kadın'ın spesiyallerine, bu tatlar masanızda özel şekilde hazırlanıp tahta üzerinde servis ediliyor. Bana ve Genel Yayın Yönetmenim Salih Keçeci'ye göre kuzu gerdan, etrafta gördüğüm kadarıyla ise dana kaburga ve kuzu kelle en çok istenenlerden. Son grup olarak gençlere ve kendini genç hissedenlere de iki teklif var. biri Meat-Co burger diğeri de lokum burger. Bu arada köfte severler de düşünülmüş, kasap köfte, kaşarlı ve kuru etli köfte ve ev yapımı sucuk da unutulmamış. 

Meat-Co 'ların genel müdürü ve aynı zamanda liz et uzmanı olan Nihat Güzeldere her an her şeye hakim, menu de onun imzasını taşıyor. 
Hasılı ismi gibi Meat-Co etin yenileceği bir adres olmuş ambiyansı ile içkileri ile ama en önemlisi ekibiyle. Yemek sonrası Mithat Bey ile yaptığımız sohbette gelecekte ne yapacaklarını, nasıl bir büyüme ve markalaşmaya gideceklerini sorduğumda aldığım cevap şöyle oldu. "Biz bu markamızla istikrarlı bir büyüme yaşayacağız, önümüzdeki günlerde Karaköy'de bir burger şubemiz açılacak, ondan sonra da önümde yine İstanbul için ve hatta İran için bile teklifler var." 
173
11