Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Grey’in yükselişi

Reha Arar


Grey’in yükselişi

Bir yılı daha geride bıraktık. 2017’nin ülkemize barış, güven ve huzur getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutluyorum.

Açıldığı günden bu yana neredeyse bir yıl oldu ve her geçen gün misafir sayısı arttı. Mutfağı da aynı oranda gelişti ve son gidişimde gördüm ki servis kalitesi de en üst noktaya gelmiş. Şarap servisi yapan genç yardımcı servis elemanı bile belli ki bu konuda eğitimli. İstanbul gibi bir metropolde kendi tarzında bu kadar başarılı bir mekân olmak kolay değil. 
Son beş yıl içinde tanıma şansı bulduğum Tayfun Topal emin adımlarla zirveye doğru yürüyor. Son açtığı mekân olan Cihangir’deki Hazine’ye henüz gidemedim ama eminim orası da müzik ve yemek konseptine yeni bir soluk getirecek. 

İncelediğimde fark ettim ki Grey’in yükselişinin altında bir ekip ruhu yatıyor. Genç kadronun başında bulunan Gürsel Avcı ve Hüseyin Genç son derece deneyimli iki yönetici, aşçıbaşı Asım Yıldız ile beraber kendi evlerini kendi işlerini yapıyorlarmış gibi çalışıyorlar. Her gidişimde bana doğru ve aktüel yenilikler sunuyorlar. En önemlisi diğer restoranlarda karşılaşmadığım tabaklar, bardaklar, sürahiler hepsi son derece zevkle seçilmiş ve birbirleriyle uyumlu ebatlarda ama yeknesak değiller. 

Menü yeterince kapsamlı; başlangıçlarda somon ve avokadolu bruschetta, ahtapot carpaccio, çorbalarda olmazsa olmaz minestrone ve bu yıl çok tercih edilen balık çorbası, salatalarda rejim yapanların gözdesi tavuklu karabuğday salatası güzel birer tercih olabilir. Makarnalarda ise favorim özel sıcak tabakta gelen deniz mahsullü spagetti ile kuşkonmazlı ve trüflü linguini, risottolarda taze enginar kalbi ve karidesli olan nefis. Pizzalarda ise dört peynirli veya mozzarellalı ince dilimlenmiş bonfileli ile bir de roka ve acılı domates sos ile yapılan bistecca’yı mutlaka tatmak gerek. Tatlılarda ise tiramisu ve krem brüle değerlendirilmeli. Kahvenizi ve çayınızı yudumlarken kocaman bir kalıp halinde gelecek olan bitter çikolatayı bir taşı yontar gibi parçalayıp yemek için midenizde mutlaka yer ayırın. 

Mekânın mutfağı kadar hızlı ve başarılı bir servis veren Atatürk Havalimanı CIP’nin kurucu ve eski müdürü, Grey’in açılışından beri servisten sorumlu olan Hüseyin Genç’in misafir tanıma konusundaki becerisi de kayda değer. 

Bakalım Tayfun Topal’dan daha ne gibi yenilikler göreceğiz merakla bekliyorum.
132
11