Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 161. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Telefon ve sosyal medya dolandırıcılarına çok dikkat edin

SALİH KEÇECİ


Telefon ve sosyal medya dolandırıcılarına çok dikkat edin

Sevgili dostlar, 


Gelişen teknoloji ve yaşadığımız pandeminin de etkisi ile hepimiz telefon elde gezer olduk. Tabi ki teknolojinin nimetlerinden faydalanmak hatta teknolojik gelişmeleri takip etmek gerek. Çağın gerisinde kalmamız mümkün değil.


Akıllı telefonlarımızın bir de sosyal medya yönü var ki, bir giren bir daha çıkamıyor. Twitter, Instagram, Facebook, Tik Tok ve daha niceleri günlük hayatımızın içinde. Biri bizi gözetliyor bunu biliyoruz da eğer bu kişi kötü niyetliyse ne olur? Ya da ne olacak?


Olacağı şu, ya bir telefon gelecek size;  “efendim kredi kartınız ile şüpheli bir işlem var, kartlarınızı, hesaplarınızı kontrol eder misiniz?” diyerek sizi yönlendirerek kartınızı, hesaplarınızı boşaltmaya çalışacaklar. Örneklerini biliyorum ve duyuyorum.


Ya da, sosyal medya hesabınızı çalıp, dostlarınıza, takipçilerinize feyk mesajlar atarak onları da dolandırmaya veya hesaplarını çalmaya çalışacaklar. Sonrasında da hesabını çaldıkları kişiye ulaşıp kendi hesabını satmaya çalışan dolandırıcılar bile var. O nedenle art niyetli kişilerin tuzağına düşmemek için çok ama çok dikkat edin. Sanırım ekonomik koşullar yüzünden yeni taktikler ile insanları mağdur etmeye çalışıyorlar.


Quality of Magazine’de bu ay

Bu ay kapağımızda Melec-Umut Çakmak çifti var. Melec Hanım, sahibi olduğu Viyana Merkezli MC Art Mimarlık Bürosu’nun Türkiye’deki ilk ofisini açtı. CVK Bosphours Otel’deki açılış lansmanı, aynı zamanda Melec Hanım’ın 30. doğum günü kutlamasına da ev sahipliği yaptı.  


Viyana’dan gelen konuklar arasında MC Art Mimarlık proje partneri dünyaca ünlü Slovenyalı mimar Sandi Pirs, Türk asıllı Avusturya Milletvekili Şirvan Ekinci, ünlü modacı Rufat İsmayil ve dünyaca ünlü opera sanatçımız Didem Balık geceye ayrı bir renk kattı. Tüm detaylar davet sayfalarımızda.  


Kapağımızı süsleyen bir diğer önemli haberimiz de Türkiye- Rusya arasında ticaret yapan iş insanı Erol Yükseloğlu’nun biricik kızı Avukat İrem’in meslektaşı Avukat Cem Hamamcı ile mutluluğa ilk adımı attığı nişan töreni.  Portaxe’taki muhteşem nişan davetinde çiftin yüzüklerini Manisa Valisi Yaşar Karadeniz taktı. Bengü ve İzzet Yıldızhan şarkılarını nişanlı çift için seslendirdi. İstanbul, Gaziantep ve Rusya’dan gelen seçkin konuklar, çiftin mutluluğuna şahit oldu.  


Geçtiğimiz aylarda hizmete giren TED Üsküdar Koleji, ilk eğitim yılı nedeni ile renkli bir açılışa sahne oldu. Eminönü Eski Belediye Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya’nın, TED (Türk Eğitim Derneği) ile birlikte hizmete soktuğu eğitim kurumunun açılışına, Devlet eski bakanlarımızdan Cavit Çağlar, Ali Doğan, Ali Talip Özdemir ve iş insanları katıldı. Bu açılış haber sayfalarımıza ayrı bir renk kattı. 


Dergimiz Quality Business, Quality Sağlık & Güzellik ve Quality Fashion sayfalarının yanı sıra, Magazin, Kısa Haber, Otomobil, Gezi, Astroloji, Bülten sayfaları ile her zaman olduğu gibi dolu dolu…


Gelecek ay yeniden buluşuncaya dek hepinize sağlıklı ve mutlu bir ay dilerim.

10389
1