Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Astrolojide Satürn Retrosunun önemi nedir?

Dr. Astrolog Şenay Devi


Astrolojide Satürn Retrosunun önemi nedir?

Astrolojide Satürn enerjisi disiplini, sorumluluğu, sıkı çalışmayı, görevi ve sınırları yönetir. Satürn genellikle yolumuza barikatlar koymakla suçlanır ancak bu sadece bu öğretmen gezegeninin sizi adım attırıp inisiyatif alma yöntemidir.


Satürn gerileme hareketinden geçtiğinde, bu enerji dışa doğru dünyaya odaklanmak yerine içimize odaklanır. Bu, Satürn retrosunun hatalardan ders almak ve son zamanlarda kendi yaşamlarımız için ne kadar iyi  ya da değil sorumluluk aldığımızı gözden geçirmek için çok iyi bir zaman olduğu anlamına gelir. Görevinizi yapmadıysanız veya sorumluluklarınızı yerine getirmediyseniz, bu, suçluluk veya yetersizlik duygularıyla belirgin şekilde rahatsız edici bir dönem olabilir. Bununla birlikte, Satürn ile her zaman bir pozitif vardır (bazen bunun için çok aramanız gerekse bile!). Bunu şimdi çözerek, gelecekte aynı sorunu tekrarlamayacaksınız.


Satürn, karma ve karmik kader ile ilişkilidir ve bu, Satürn gerilemesi sırasında daha belirgin hale gelir. Geçmişten - veya geçmiş bir yaşamdan - hangi bilinçsiz kalıpları tekrar ediyor olabileceğinizi dikkatlice düşünün. Satürn retrosu, size bunu daha başlangıç aşamasında yakalama ve yeniden odaklanmak, yeniden düşünmek ve yeniden nişan almak için Satürn'ün astrolojik disiplinini kullanma şansı verir.


Bu nedenle geri giden Satürn, geçmiş yaşam regresyon terapisini denemek veya bir önceki yılda sizi olumsuz yönde etkileyen herhangi bir şey için danışmanlık almak için iyi bir dönemdir. Bu, bagajınızı boşaltmak ve daha net bir kafa ve kalp ile daha ileriye gitmek için bir fırsattır.


Geri giden Satürn'ün gizli bir olumlu yanı, özellikle doğum haritasında zor bir Satürn'ü olan biri için depresyonun kalkması olabilir. Dış baskılar azalıyor gibi görünebilir, bu da hayattaki güzelliği görmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, kendi içinde daha iyi zihinsel sağlık için bir katalizör olabilen bir Satürn retrosu sırasında kutsal amacınızı ayırt etmeyi daha kolay bulabilirsiniz.


Doğum Haritasında Satürn Retrosu

Genel olarak doğum haritalarında geri giden Satürn ile doğanlara erken yaşta çok fazla yük ve görev duygusu verilmiş olabilir. Bu kişiler yükümlülüklerini gerçekten çok ciddiye alırlar, ancak yeterince iyi olmadıkları ve başkalarını hayal kırıklığına uğratmak istemedikleri duygusuyla boğuşurlar. Bu insanlara, gerçekten başa çıkabileceklerini ne kadar hızlı öğrenirlerse, o kadar hızlı iyileşecekleri için önemli bir sorumluluk verilmesi büyük bir yardımdır.


Bazı doğumsal Satürn retrosu insanları da sınırlarla mücadele edebilir ve başkalarının taleplerine hayır demeyi zor bulabilir. Bu, çabucak bir giyilme hissine ve hatırı sayılır bir küskünlüğe yol açabilir.


Olumlu tarafı, doğumsal Satürn retrosu bireyleri genellikle yaşlarının ötesinde bilgedir ve karmik kaderleriyle diğerlerine göre çok daha uyumludur.


Satürn Retrosu Astrolojik Evlerden Geçiş

Yaparken Geri giden gezegenler söz konusu olduğunda, gezegenin içinden geçtiği burç bize ne bekleyeceğimiz konusunda genel bir fikir verir, ancak bu her retrograd hareket döneminde değişir. Satürn'ün retrograd geçiş periyodu sırasında neler bekleyebileceğimizi daha iyi anlamak için gezegenin hangi astrolojik evden geçtiğine bakıyoruz.


Satürn Retrograd 1. Evden Geçiş

Satürn'ün 1. evden geçerken gerilemesi biraz astrolojik bir tatil gibi gelebilir. Günlük baskının hafifletilmesi sizi yanlış bir güvenlik duygusuna kaptırabilir, ancak bu gezegen hala iş demektir. Şu anda kim olduğunuza değil, kim olduğunuza odaklanmaya çalışın. Şüpheniz varsa, karmik sinyaller için doğum haritanıza bakın.


Satürn Retrograd 2. Evden Geçiş

Mali sıkıntılarınıza karmik bir mercekle bakın. Aşırı harcamaya veya pervasız finansal yönetime yol açan geçmişten hangi kalıpları tekrarlıyorsunuz? Yoksa para biriktirmeye kafayı taktığınız için ara sıra birkaç ikramın zevkini kendinizden mahrum mu ediyorsunuz? Güvenlik duygunuz veya eksikliğiniz burada anahtardır.


Satürn Retrograd 3. Evden Geçiş

Bu dönemde, hiç şüphesiz, konuşma yeteneği kazandınız, ancak büyük bir iletişimci olmanın ağır bir sorumluluk yükü taşımasını zor yoldan öğreniyor olabilirsiniz. Sözlerinizin çarpıtılmasını veya yanlış yorumlanmasını bekleyin ve bu sizin hatanızdan başka kimsenin suçu değil. Buradaki ders, iletişimin mutlak netliğidir, bu yüzden dürüst ama kararlı olmaya çalışın.


Satürn Retrosu 4. Evden Geçiş

Aile bölgenizde geri giden Satürn ile aile sorumluluklarınız azalıyor olabilir - ancak bunun özgürleştirici bir şey olduğunu görmek bir yana, dehşete düşebilirsiniz. Belki yetişkin çocuklar evden ayrılıyor ya da daha büyük bir akraba bakıma giriyor ve artık sizin yardımınıza çok fazla ihtiyaç duymuyor - bu elbette üzüntü getirebilir. Gizli nimetleri bulmaya çalışmak için çok çalışın.


Satürn Retrograd 5. Evden Geçiş

Çok uzun süre çok fazla şey için çok fazla sorumluluk aldınız. Bu retrograd hareket döneminde, Satürn sizi sınırlar koymaya ve artık kullanılmayacağınızı başkalarına bildirmeye teşvik eder. Adil payınızı almak bir şeydir, ancak bu geçiş size paspas olmanın sağlığınız için iyi olmadığını öğretmek için burada.


Satürn Retrosu Geçiş 6. Ev

Satürn retrosu, özellikle işte istediğiniz kadar ilerleme kaydedemiyorsanız, becerileriniz için gerçek bir meydan okuma gibi gelebilir. Anahtar, alçakgönüllü olmaktır. Temel bilgiler üzerinde daha fazla çalışmaya ve uzmanlığınızı geliştirmeye istekli olun. Bu bir yarış değil. Bu arayı, kızgınlığın ele geçirmesine izin vermek yerine, yaptığınız işte daha da iyi olmak için kullanın.


Satürn Retrograd 7. Evden Geçiş

Dikkatle - en yakın ilişkinize odaklanın. Bu dönemde biraz sevecen bir bakıma ihtiyacı var ama aynı zamanda biraz gerçekçiliğe de ihtiyacı var. Sevgilinize bazı rahatsız edici davranışlar için ücretsiz geçiş izni veriyorsanız, şimdi bu niggle'ları açığa çıkarmanın zamanı geldi. Kendi eksikliklerinizin de söylenmesini bekleyin; bu anlaşmanın bir parçası. İlişkiniz üzerinde çalışın. Asıl iş.


Satürn Retrograd 8. Evden Geçiş

Bu geçiş tamamen kontrol ve buna olan karmik ihtiyacınızla – ya da aslında ona karşı olan karmik mücadelenizle ilgilidir. Kontrol edemediğiniz şeylere nasıl tepki verdiğinizi ve bunun zihinsel sağlığınızı nasıl etkilediğini düşünmek için biraz zaman ayırın. Bu zorluklarla başa çıkmanın daha iyi bir yolu var mı? Güç hayatınızda nasıl şekilleniyor? Alıyor musun yoksa vazgeçiyor musun? Dikkatli düşün.


Satürn Retrograd 9. Evden Geçiş

Kendi inançlarınızı sorgulamak için biraz zaman ayırın. Bu rahatsız edici bir süreç olabilir, ancak Satürn'ün yaptığı çok az şey çok rahattır. Olmak için değiller. Gerçekten neye inandığınızı ve sadece koşullanma, alışkanlık veya gelenekten dolayı neye tutunduğunuzu anlayın. Bazı inançlarınız veya önyargılarınız sizi engelliyor ve bunu düzeltmenin zamanı geldi.


Satürn Retrograd 10. Evden Geçiş

Bu, hırslarınızda ve kariyerinizde büyük bir yavaşlamadır, ancak bazı karmaları, bazı blokları ve bazı takılmaları temizlemenize yardımcı olacak çok gerekli bir yavaşlamadır. Çok hızlı ilerlemeyi beklemeyin, ancak gerçek mesleğinizin nerede yattığı ve kalbinizi şarkı söyletmeyen bir kariyerden nasıl çıkabileceğiniz hakkında bir şeyler öğrenmeyi bekleyin.


Satürn Retrosu 11. Ev

Gruplara bağlılıkları bu retrograd dönemde test ediliyor. Bir grubun yönetilme şeklinden memnun değilseniz, bu noktada gemiden atlamak isteyebilirsiniz. Kendi sosyal çevrenizde bu, sizi hayal kırıklığına uğratan veya arkadaşlığınızı ciddiye almayan biriyle bağlarınızın kesilmesi anlamına gelebilir.


Satürn Retrosu Geçişi 12. Ev

Satürn retrosu, haritanızın en ruhsal kısmında büyük bir olaydır ve çok ağır hissedebilir. Özellikle geçmişinizle veya yaşadığınız herhangi bir travmayla ilgili derinden tutulan bazı duyguları işlemeyi bekleyin. Başa çıkmakta zorlandığınızı düşünüyorsanız, yardım isteyin, size verilecektir. Yalnız değilsin. Size değer verenlere güvenin.

10377
18