Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gökyüzünden yeryüzüne yansıyacak güçlü enerji

Dr. Astrolog Şenay Devi


Gökyüzünden yeryüzüne yansıyacak güçlü enerji

7 Haziran, 11 Haziran ve 20 Haziran'da buluşarak Orion'un koruyucu ve güçlendirici enerjilerini iyi değerlendirelim.


Haziran ayı boyunca Güneşimiz, Orion'un birçok yıldızıyla aynı hizadadır. Orion, gece gökyüzümüzdeki en iyi bilinen takımyıldızlardan biridir. Dünyanın her köşesinden görülebilir ve gök ekvatoruna yakındır.


Birçok kültürde Orion, güç ve azim getiren bir takımyıldız olarak kabul edilir. Doğurganlık, ölüm ve tüm yaşamı korumakla bağlantılıdır. Mısır'daki Büyük Piramitlerin, Teotihuacan'daki Piramitlerin ve Çin'deki Xi'an Piramitlerinin hepsinin Orion takımyıldızıyla uyumlu olduğu söylenmesi de ilginçtir.


Astrologlar, Orion takımyıldızında en parlak yıldızlar olan Rigel, Bellatrix ve Betelgeuse dahil 13 sabit yıldızı işaretlediler. Güneşimiz bu yıldızlarla sırasıyla 7 Haziran, 11 Haziran ve 20 Haziran'da buluşarak Orion'un koruyucu ve güçlendirici enerjisiyle bağlantı kurmak için bir güç zamanı oldu, ancak bu takımyıldızdaki tüm sabit yıldızlardan biri vardı. Sezgisel olarak çekildiğini hissettim ve bu Mintaka.


Mintaka

Mintaka, Orion'un Kemerini oluşturan üç yıldızdan biridir. Mintaka, göksel ekvatora en yakın yıldızdır ve en parlak olmasa da, çoğu kişi onun enerjisine bağlı olduğunu ve bir zamanlar orijinal yıldız evleri olduğunu hisseder.


13 Haziran'da Güneş, enerjisini ve belki de eskiden olduğu gibi kayıp su dünyasının unutulmuş anılarını harekete geçirerek Mintaka ile aynı hizaya geliyor.


Mintaka'nın, hafif ve havadar olan kristal berraklığında suyla dolu huzurlu bir yer olduğuna ve Dünya gezegenindeki sudan çok daha kolay hareket ettiğine inanılıyordu.


Mintakanlar çoğunlukla su altında yaşadılar ve birçoğu deniz kızları veya deniz insanları fikrinin kolektif bilinçaltımızdan ve Mintakalıların unutulmuş anılarından ve onların nasıl yaşadıklarından geldiğini düşünüyor.


Hikaye, Mintaka'nın güzel yerinin yok edildiğini ve Mintakanları Dünya gezegenine taşınmaya zorladığını söylüyor. Mintaka'nın birçok yıldız tohumu, artık var olmayan bir yer için özlem duyduğunu ya da açıklayamadıkları bir vatan hasreti hissettiğini bildiriyor. Ayrıca suya çok bağlı hissediyorlar ve okyanusa yakın olmayı seviyorlar.


Mintaka ve Güneş

Astrolojide Mintaka, İkizler'in tropikal zodyakının 22 derecesinde bulunan sabit bir yıldızdır. Güçlü akıl, bilgelik ve yüksek bilginin azmini getirir.


Mintaka kozmik göklerimizde aktif olduğunda, 13 Haziran'da Güneş ile hizalandığında olduğu gibi, zihinsel enerjimiz ve daha yüksek çakralarımız, daha yüksek bir gerçeği bulmamıza, yeni bilgiler aramamıza ve bildiğimizi düşündüğümüz şeyleri genişletmemize yardımcı olan bir destek alır.


Öğrenmeye devam etmek, daha derinlemesine araştırmak ve yeni sorular sormak için cesaretlendirilmiş hissedebiliriz. Mintaka bize bir merak, daha ileri gitmemize ve şeylerin özüne inmemize izin veren bir mucize veriyor.


Eskilerin dediği gibi, genişleyen bir zihin asla eski boyutlarına geri dönemez ve Mintaka bunu anlamamıza yardımcı olabilir.


Mintaka ve Güneş Enerji Çalışmalarıleri

13 Haziran'da Güneş Mintaka ile hizalanırken zihninizi ve üçüncü gözünüzü açık tutun. Hangi yeni içgörülerin, yeni bilgeliğin ve yeni bilgilerin yolunuza çıktığını görün. Zihninizin yeni zirvelere ve yeni inançlara uzanmasına izin verin. Kendinize koyduğunuz sınırlamaları ve bunların yeni bir bakış açısıyla nasıl değiştirilebileceğini kabul edin.


Mintaka'nın enerjisi özellikle çalışıyorsanız veya çok fazla beyin gücü gerektiren bir projeyle uğraşmanız gerekiyorsa faydalıdır. Hayatınızda daha fazla zihinsel uyarı arıyorsanız, Mintaka doğru projeyi veya fırsatı yolunuza getirebilir.


Zihinsel genişleme aynı zamanda hayal gücümüzle ve onun hayallere, görselleştirmelere ve hikaye anlatımına girmesine izin vermekle ilgilidir.


Hayal gücümüz gerçekten kullanılmayan bir süper güçtür. Hayal gücümüzün kontrolü ele geçirmesine izin verdiğimizde, sezgimizi güçlendirmemize, yaratıcılığımızı artırmamıza ve yeni ve anlayışlı fikirler bulmamıza yardımcı olabilir.


Aslında, sezginizi güçlendirmenin ve psişik yeteneklerinizi artırmanın ilk adımlarından biri, hayal gücünüzü devralmasına izin vermektir! Çoğu zaman, doğal sezgisel ve psişik yeteneklerimizle bağlantı kurmamıza yardımcı olan, hayal gücümüzün devralmasına izin veren aynı kastır.


Enerji Çalışmaları 1- Hayal gücü Sezgiye akar

Kavramla çalışmayı denemek için iyi bir alıştırma, sezginizin yanıtlamasını istediğiniz bir soru düşünmektir. Soruyu sayfanızın en üstüne yazın ve ardından bir cevap bulmak için hayal gücünüzü kullanın. Yanlış veya doğru olduğu konusunda endişelenmeyin, sadece hayal gücünüze izin verin.


Cevabınızı hayal gücünüzün merceğinden yazdıktan sonra tekrar okuyun, yankı uyandıran bir şey var mı? Gerçek olabilecek bir şey var mı? Yaratıcı hikayenizin size daha önce fark etmediğiniz içgörüler kazandıran herhangi bir kısmı var mı?


Enerji Çalışmaları 2- Hayal Gücü ve Amacınız

Hayal gücümüz de amacımızla bağlantı kurmamıza yardımcı olabilir. Hayal gücünüzü kullanarak, hayalinizdeki günü yazın. Yapmayı seveceğiniz her şeyi ve zamanınızı nasıl geçirmek istediğinizi yazın. Hayal gücünüzün devralmasına ve büyümesine izin verin! Kendinizi hiçbir şekilde sınırlamayın.


Yazmayı bitirdiğinizde, yazdıklarınıza tekrar bakın ve zamanınızı nasıl geçirmek istediğinizle ilgili herhangi bir tema olup olmadığına dikkat edin. Gününüz öğretmek, iyileştirmek, yazmak, dans etmek için fırsatlarla dolu mu? Seçtiğiniz ne olursa olsun, bu dünyevi yolculuktaki amacınızın bir parçası ile bağlantılı olması muhtemeldir.


Enerji Çalışmaları 3- Mintaka ve Suyun İyileştirici Enerjisi

Mintaka suya bağlı olduğundan, bu yıldızın enerjisini okyanusa yakın vakit geçirmek veya okyanus yaşamını desteklemek için de kullanabiliriz. Okyanusun yakınında yaşamıyorsanız, rahatlatıcı bir banyo bile faydalı olabilir.


Su zamanınıza biraz sihir eklemek için, okyanusta banyo yaparken sudan varlığınıza şifalı enerjiler almaya niyet edin. Hatta bir bardak içme suyunu bilerek doldurabilir ve içerken hücrelerinize demlenmesini sağlayabilirsiniz.


Mintaka güzel, kristal berraklığında, şifalı sularıyla biliniyordu, bu yüzden özellikle bu yıldız sistemine bağlı hissediyorsanız, suya yakın olarak bu anıyı onurlandırmayı bir nokta haline getirin.

10375
18