Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 155. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

2022 gezegen geçişleri, ay ve güneş tutulmaları

Dr. Astrolog Şenay Devi


2022 gezegen geçişleri, ay ve güneş tutulmaları

Her yıl, zorluklarla dolu adil bir payla gelse de, 2022 astrolojisi, tüm zodyak işaretlerinin heyecan duyması gereken çok daha umutlu, iyimser ve büyüme odaklı bir eğime sahiptir. Hayatta bir kez gerçekleşen bazı gezegensel bağlantılar var, bu nedenle 2022'nin astrolojik olaylarını not etmeniz faydanıza olacaktır.  


Yeni yıl, olağan kozmik dramanın çoğunu getiriyor: Yepyeni bir dizi tutulma, bazı büyük gezegensel değişimler ve birçok R Durağan gezegen geçişimiz var. Aslında, diğer gezegenlerden daha az sıklıkla geri giden Venüs ve Mars da dahil olmak üzere, her büyük gezegen bu yıl bir noktada geri dönecek. Üstüne üstlük, bu yıl her zamanki üç yerine dört Merkür gerileme dönemi olacak, bu yüzden bu döngülerin bilindiği zihinsel karışıklıklardan kaçınma konusunda ekstra bilinçli olmamız gerekecek.


Amerika Birleşik Devletleri, yeni başlangıçlarla ilişkilendirilen güç ve otorite dinamiklerine meydan okuyan ilk Plüton dönüşünü yaşıyor. Daha hafif bir notta, güçlü Jüpiter geçişi Jüpiter'in iyi şanslar gezegeni olduğunu düşünürsek bu bizim için iyi bir şey. Bu servet dolu gezegen, geleneksel ev burcu olan Balık'ta gezinirken ruhsal uyanışlara ve yaratıcı ilhama hizmet ediyor ve aynı zamanda diğer gezegenlerle de nadir ve heyecan verici bir bağlantı kuruyor.


Önümüzdeki yıl gezegensel aktivite söz konusu olduğunda bu sadece buzdağının görünen kısmı, bu yüzden 2022'de gerçekleşen tüm büyük astrolojik olayları ve bizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için okumaya devam edin.


Yıla Venüs Retrosu ile başlarken

2022 yeni yıl çanlarını çalarken, aşk ve para gezegeni Venüs, yaklaşık olarak her bir buçuk yılda bir gerçekleşen 40 günlük bir gerileme döneminin ortasında olacak. Bu Venüs retrosu 19 Aralık'ta başlıyor ve 29 Ocak'ta pragmatik dünya işareti Oğlak burcunda sona eriyor. Bu, yılın ilk ayını ilişkilerimizi, değerlerimizi ve finansmanımızı yeniden değerlendirerek geçireceğimiz anlamına geliyor. Bu geri dönüş, geçmiş aşk hayatı dramalarını gündeme getirebilir ve bizi değerlerimizi yeniden düşünmeye zorlayabilir. Ancak aynı zamanda uzun vadede ne taahhüt etmek istediğimiz konusunda daha net olmamıza da yardımcı olacaktır. Sert bir gerçeklik kontrolü gibi gelebilir, ancak üzerinde çalıştıktan sonra gelecek olan Venüs retrograd parıltısı beklemeye değer.


Amerika Birleşik Devletleri'nin Plüton Dönüşü

22 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri, Plüton dönüşü olarak bilinen, hayatımızda bir kez ve türünün ilk örneği olan bir olaydan geçecek. Bu, Plüton'un ilk kez 4 Temmuz 1776'da Amerika Birleşik Devletleri'nin başlangıcında olduğu zodyaktaki tam konumuna geri döneceği anlamına gelir. Plüton'un zodyak boyunca tam bir dönüşünü tamamlaması yaklaşık 225 yıl sürer. Yani Plüton dönüşü hiçbir insanın kendi doğum haritasında deneyimlemediği bir hizalanmadır.


Adını yeraltı dünyasının tanrısından alan Plüton, dönüşüm ve aşırılıkların gezegenidir. ABD'nin Plüton dönüşü sırasında, ülke bu yoğun temaları hesaba katmak zorunda kalacak. Otoritenin ve toplumsal yapıların karanlık ve güce aç karnı büyük olasılıkla ışığa zorlanacak ve tamamen yeni bir şeyin yeniden doğması olası. Bunun nasıl görüneceğini tam olarak bilmenin bir yolu yok, ancak son yıllardaki toplumsal hareketlerin gösterdiği gibi bir şeylerin değişmesi gerekiyor.


Merkür bolca geri dönüyor

Genellikle yılda sadece üç Merkür retrosu yaşasak da, 2022'de bunlardan dördüyle maksimuma çıkıyoruz. 2021'deki Merkür retroları yalnızca zihinsel hava burçlarında gerçekleşirken, bu yılki Merkür retroları pratik dünya burçlarına geçiş yapmaya başlayacak. Bu, iletişim ve düşünce konularındaki karışıklıklarla uğraşmanın yanı sıra, 2022'deki Merkür gerilemelerinin önceden plan yapmayı, programlarımızı takip etmeyi ve paramızı yönetmeyi daha da zorlaştırabileceği anlamına geliyor.


Bununla birlikte, bize düşünme ve maddi meseleleri (finans, yatırımlar ve kariyerlerimiz gibi) ele alma şeklimizde sıfırlamaya basma fırsatı veriyor. Nihayetinde hayatlarımızı daha düzenli hale getirmemize ve hayatımızı daha düzenli hale getirmemize yardımcı olabilirler. Zihinler daha pratik düşünür. Geriye dönüşler 14 Ocak, 10 Mayıs, 9 Eylül ve 29 Aralık'ta başlıyor. Her zamanki Merkür gerilemesi önlemlerini alırsanız, iyi olacaksınız.


Aşkta Şanslı Yeni Başlangıçlar

2022 astrolojisi, aşk, seks ve romantizm konularında her türlü yeni başlangıcı getiriyor. Bu nedenle, Ocak ayındaki Venüs gerilemesinden sonra şehvetli pillerinizi yeniden şarj etmek istiyorsanız, birçok fırsatınız olacak. 16 Şubat ve 5 Mart'ta, aşk gezegeni Venüs ve seks gezegeni Mars, zodyakta bir araya gelecek ve güçlü bir kavuşum oluşturacak. Bu da ilişkilerde istediğimiz şeyin peşinden gitmeye geldiğinde tüm burçları yeni bir döngüye sokacak. Bu buharlı gezegensel bağlantı genellikle sadece iki yılda bir gerçekleşir. Ancak bu yıl iki kez oluyor. Bu da romantik değerlerimizi tutkulu arzularımızla aynı hizaya getirme şansımızı ikiye katlıyor.


Ayrıca 8 Ocak ve 22 Ekim'de romantik Venüs ile ışıltılı güneş arasında “Venüs Yıldız Noktası” olarak bilinen özel bir hizalanma yaşayacağız. Bu hizalamalar, değerlerimizle temasa geçmemize ve aşk söz konusu olduğunda daha özgün olmamıza yardımcı olur. Bu nedenle hayatınızı güzelleştirmek ve gerçek benliğinizden daha fazlasını ilişkilere sokmak için şanslı bir zaman olabilir.


Bol Jüpiter aktivitesi

Şanslı gezegen Jüpiter'in eterik su burcu Balık'a yeni girmiş olmasıyla, 10 Mayıs'a kadar (Yine 28 Ekim'den 20 Aralık'a kadar) olacağı yıla başlıyoruz. Bu geniş gezegen, zodyakta nereye giderse gitsin nimetler ve faydalar getirir. Ancak Balık, geleneksel olarak Jüpiter tarafından yönetilen burçlardan biri olduğu için , kozmik büyüsünü burada daha da etkili bir şekilde çalıştırabilir. Bu uğurlu dönem, hızlı ruhsal büyüme, rüya gibi sanatsal ilham ve tüm burçlar için genel bir merak ve idealizm duygusu ile işaretlenecek. Her türden mistik ve yaratıcı arayışlar için harika bir zaman.


Bu geçiş, Jüpiter'in 150 yıldır ilk kez ortak ev burcunda Balık'ın modern gezegen yöneticisi zor gezegen Neptün'e katılacağı gerçeğiyle daha da güçlü hale getirildi . Bu iki ruhsal gezegen, 12 Nisan'da mükemmel bir şekilde hizalanacak ve bu dönemin fantezi benzeri enerjisini güçlendirecek. Bu mashup bizim ömrümüz boyunca bir daha olmayacak, bu yüzden bu Balık burcu gezegensel bağlantısının mistik titreşimlerinin tadını çıkarın. Ek olarak, Jüpiter'in on yıldan beri ilk kez öngörülemeyen gezegen Uranüs ile uyumlu bir altmışlık açı oluşturduğu 17 Şubat civarında ani ruhsal uyanışlara ve yaratıcı ilham patlamalarına dikkat edin.


10 Mayıs'tan 28 Ekim'e kadar Jüpiter, her 12 yılda bir gerçekleşen bir geçişin parçası olan cesur ateş burcu Koç'a dalacak. Koç, zodyakın ilk işareti olarak kabul edildiğinden, bu giriş Jüpiter'in tam bir zodyak döngüsünü tamamladığını ve parlak yeni başlangıçların enerjisini ortaya çıkardığını gösterir. Bu, yeni projelere başlamak, yeni başlangıçlara odaklanmak veya kendinizi yeni bir şeyler öğrenmeye vermek için çok hayırlı bir zamandır.


Boğa ve Akrep'te Tutulmalar

Astrolojide tutulmalar yılda dört ila altı kez gerçekleşir ve bu kayalık kozmik olayların hayatımızda ani sonlar, hızlı yeni başlangıçlar ve şok edici dönüşler getirmesiyle bilinir. 2022 tutulmaları zodyakın Boğa/Akrep ekseninde gerçekleşiyor. Yani değerlerimiz, sahip olduklarımız ve enerjik bağlarımız söz konusu olduğunda genellikle değişiklikler ve ifşaatlarla uğraşacağız. Hayatımızın belirli bir alanında güce ihtiyacımız var, ancak yeni ve beklenmedik bir alanda rahatlık ve güvenlik buluyoruz. 26 Temmuz civarında, Kaderin Kuzey Düğümü'nün asi gezegen Uranüs ile aynı hizaya geldiği, yaklaşık her 15 yılda bir gerçekleşen bu temalarla ilgili flaş ışıklara dikkat edin.


Bu yılki güneş ve ay tutulmaları 30 Nisan'da (Yeniay Boğa'da) ve 15 Mayıs'ta (Akrep'te Dolunay) ve ardından tekrar 25 Ekim'de (Akrep'te yeni ay) ve 8 Kasım'da (Boğa'da dolunay) gerçekleşecek. .


Yılı Mars Retrosu ile bitirmek

Mars retrograd Ocak 12'e kadar yılın geri kalanında kesmeye edeceğiz. İkizler, hızlı düşünme ve sorgulayıcı burcunda yani 30 Ekim'de başlar gibi bu yılki Cadılar Bayramı, ekstra ürkütücü olacak şekilde ayarlandığı, 2023 Mars eylem gezegeni , bu yüzden tutkumuzu, öfkemizi ve hırsımızı ifade etme şeklimizi yönetiyor. İki yılda bir gerileme dönemlerinde, bir şeyler hakkında tutkulu olmak veya arzularımıza yönelik kesin eylemlerde bulunmak için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi toplamak için genellikle mücadele ederiz. Bu genellikle düşük motivasyonlu, yüksek bitkinlikli bir dönemdir, bu nedenle yoğun tatil aylarında odaklanmayı veya üretken olmayı zor buluyorsanız, kendinizi biraz rahat bırakın.

 

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...


10350
18