Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Saygıyla anıyoruz

SALİH KEÇECİ


Saygıyla anıyoruz

Sevgili dostlar,

Elinizde tutuğunuz kasım sayımın editör yazısını yazarken, her Kasım olduğu gibi hüzün ve sevinci bir arada yaşadığım garip bir ruh halindeyim. Çünkü bu ay 10 Kasım, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ölüm yıldönümü.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ü sadece senede bir gün değil, her gün anıyor, hatırlıyor ve saygı ile anıyoruz. Ancak her yıl 10 Kasım bizler için çok özel bir gün…

Dünya liderlerinin dahi saygı duyduğu, hemen hemen dünyanın her ülkesinde ATATÜRK büstü olan bir lidere sahip olmak, daha hiçbir ülkenin insanına nasip olmadı. İşte bu nedenlerden dolayı bir yanım hüzün dolu olsa da, diğer yanım böyle bir lidere sahip olduğumuz için gurur dolu.
Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Gürcü, Boşnak, Arnavut, Roman, Musevi, Ermeni ve Rum vatandaşlarımız ile hep birlikte oluşturduğumuz Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Önder ATATÜRK’ün bizlere emanetidir. Bu vatan hepimizin. Biz birlikte güzeliz, birlikte güçlüyüz, birlikte varız…
Ata’mızı saygı ile anıyor ve diyorum ki;
Ne Mutlu Türküm diyene... 

 

İstanbul geceleri Cahide ile renklendi

Sevgili dostum İzzet Çapa’nın yeme-içme ve eğlence sektörüne kazandırdığı Cahide’de çoğumuzun anıları unutamadığı geceler vardır mutlaka. Bu sektörün duayeni olan İzzet Çapa ile bir dönemin efsane mekanlarından biri olan Çakıl’ın sahibi Şehmuz Şerbetçi uzun bir zamandır iş ortaklığı kurdu. Birlikten kuvvet doğar derler doğruymuş. Bu yaz Çeşme’de unutulmaz geceler yaşanan Cahide Palazzo, pandemi nedeni ile geçen yıl açamadığı 1453 teki Cahide Palazzo’yu geçtiğimiz ay Kenan Doğulu konseri ve muhteşem şovları ile açtı. Muhteşem dekorasyonu ile görenleri büyüleyen bir mekan olmuş. Geçtiğimiz ay özel şovlarının yanı sıra Serkan Kaya, Volkan Konak,  Gülşen ile devam eden konser serisi sürpriz sanatçılar ile devam edecek. Bu güzel mekanı İstanbul’a kazandıran Şehmuz Şerbetçi ve İzzet Çapa ve ekibini tabi ki de Mimar Ali Türker’i alkışlıyorum.  

 

Quality of Magazine’de bu ay

Bildiğiniz gibi pandemi nedeni ile bir süre ara verdiğimiz bayi satışlarımıza geçtiğimiz ay yeniden başladık. Dergimiz D&R, Migros, Makro, CarrefourSa gibi satış noktalarında. Abonelerimize ise kurye ile dağıtımlarımız devam ediyor. Z kuşağı için de tabi ki dijital yayınımız da var. Türkcell Dergilik, Türk Telekom e dergi ve www.qualitydergisi.com internet sitemiz üzerinde dergimizi okuyabilirsiniz.   

Sonbaharın yüzünü kışa çevirmeye başladığı bu günlerde sizlere yine çok emek vererek güzel bir dergi daha hazırlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Kapağımızda başarılı bir iş kadını var Şebnem Akman Balta. 30 yıldır Robinson ve TUI ile birlikte, 17 yıldır da Kempinski otel zinciriyle yaklaşık on SPA ile Türkiye’nin en iyi lokasyonlarında hizmet veren Sanitas SPA, yeni şubesini Kemer Country Club bünyesinde açtı. Eminim bu röportajı bir çoğunuz zevkle okuyacaksınız…

Berna Subaşı eşi Evren Özkarakaşlı’yı eminim çoğunuz tanımıyorsunuz. Çünkü uzun zamandır İngiltere’de yaşayan çift, bir süre önce İstanbul’a yerleşti. Şimdi İstanbul, Londra arasında gidip geliyorlar. Evren Bey, İngiltere’de doğmuş babası Türk, annesi İngiliz.  Genç ve başarılı bir iş insanı. Eşi Berna Hanım ise Bursalı tekstilci bir ailenin güzel kızı. O da özel yetenekleri olan bir moda tasarımcısı. Okudukça tanıyacağınız, tanıdıkça seveceğiniz çifti iki de güzel evladı var. İstanbul Boğazı’nda teknede yaptığımız fotoğraf çekimlerine baktığınızda eminim ‘Maşallah nazar değmesin’  diyeceksiniz.

Portre, Güncel, Davetler, düğünler, kısa haber, dolu dolu. Tek bir haber vereyim, İstanbul’un en eski ve özel sosyal kulübü Büyük Kulüp’te Başkanlık seçimleri yapıldı ve Başkanlığa yeniden Gündüz Gedikoğlu seçildi… 

Quality Business

Business Kapağımızda ise Radisson Blu Vadistanbul Otel’in genç ve başarılı Genel Müdürü Nihan Sıcakkkanlı var. Erkek egemen bir sektörde başarılı bir kadın yönetici görmek Türk kadınları adına gurur verici. Keyifle okuyacağınıza hiç şüphem yok.
Türkiye’de eğitim görüp, Almanya’da master yaparak ülkemizde ofisi açan ve başarılı projelere imza atan İran Azerisi İç Mimar Ahu Yüksel’i tanımak benim için çok büyük bir keyif oldu. Eminim siz de keyifle okuyacaksınız.

  

Quality Sağlık

Malum geçtiğimiz ay 1-31 Ekim tarihlerinde Meme Kanseri Farkındalık Ayı idi. Çeşitli etkinlikler ile farkındalık yarattı bir çok kişi ve kurum. Biz de Kasım sayımızda sevgili dostum Türk Kanser Vakfı Başkanı Burak Duruman ile çok özel bir röportaj yaptık. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim. İyi ki ülkemizde böyle insanlar var.

 

Kısaca her ay olduğu gibi bu ay das sizlere ilgi ile okuyacağınız, güzel bir dergi daha hazırladık.

 

Keyifli okumalar dilerim.

10339
1