Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Tokyo 2020’nin kahramanları ve rant peşinde koşanlar

SALİH KEÇECİ


Tokyo 2020’nin kahramanları ve rant peşinde koşanlar

Spor deyince ilk aklımıza gelen nedense futbol oluyor. Bunda en büyük etken gazetelerin ve televizyonların yıllardır ağırlıklı olarak sadece futbol haberlerine yer vermesi sanırım. Malum hepimiz futbolun hastasıyız. Hepimiz bir takım tutuyoruz ve bu sektörde milyon dolarlar dönüyor…
Birçok amatör spor dalı medyada ya hiç yok, olan da pul kadar…
Ama futbol dedi mi akan sular duruyor!..
Neden olmasın büyük rant var!..
Milyon dolarlar oluk gibi akıyor. O, bu, şu, paylaş, paylaş bitmiyor!

************
Türkiye, Olimpiyatlarda 2 altın, 2 gümüş, 9 bronz toplam 13 madalya kazandı.
Milli sporcumuz Mete Gazoz okçulukta altın madalya alınca hepimiz ayağa kalktık!...
Ben adını ilk kez duyduğum için utandım, ya siz?
Dünya ve Olimpiyat şampiyon boksörümüz Busenaz Sürmeneli, altın madalya aldı.
Milli marşımızı dünyaya dinletti. Hepimiz gururlandık…
Hiç sordunuz mu, bu gençlerimizin günlük harcırahı kaç lira diye!..

*****

Bizlere saç baş yolduran futbol milyonerleri!..
Dünya Kupası’nda aldığımız sonuçlardan sonra utandınız mı hiç? Onuru ile istifa etmeyi bile düşünmedi Şenol Hoca. Aldı milyon dolarları öyle gitti!..
Yaptığınız sözleşme neden sadece hocanın hakkını koruyor, TFF’yi de korumuyor?
Sadece Hoca’nın hakkı mı var?..
Yazıklar olsun, eger bir gram hakkım varsa vatandaş olarak, hakkımı Helal etmiyorum!
Kimse milli duygularımızla oynayıp, cebimizdeki paramızı alıp gidemez!...

*************

Engelli sporcularımız var. Paralimpik oyunlarda milli formayı giyerler. Geçtiğimiz ay Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları yapıldı.
2 Altın, 4 Gümüş, 9 Bronz toplamda 15 madalya alarak Türk Spor Tarihinin en başarılı sonuçlarını aldılar. Ampute milli takımımız Altın madalya kazandı. Paralimpik sporcumuz Abdullah Öztürk, masa tenisinde ülkemize altın madalya getirdi. Madalya kazanan kazanamayan tüm kardeşlerimi kutluyorum.
İyi de bu gençler, Olimpiyatlara nasıl hazırlandı?
Günlük harcırahları ya da maaşları ne kadar?
Sordunuz mu hiç?
Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer, aynı zamanda TESYEV   “Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın da Başkanı. Hayatını engelli vatandaşlarımıza adamış bir iş insanı. Posta Gazetesi’nde “Çengelli İğne” adında bir de köşesi var. Yıllardır engelli vatandaşlarımızın dertlerine tercüman olur. 19 yıldır Paralimpik Olimpiyatlardaki başarının tohumlarını atan adam. Büyük emeklerin ve katkıların için ne kadar teşekkür etsek azdır.   
Çok onurludur, istemez kimseden, sadece verilen sözlerin tutulmasını bekler. Bilin ki bu dünyaya çıplak geldik, iki metre kefenle gideceğiz!
Şunu da unutmayın, hepimiz yaşarken birer engelli adayıyız!...
 


Quality of Magazine’de bu ay

Sevgili dostlar, öncelikle şunu belirtmek isterim ki, pandemi başladığında satışı keserek, sadece kurye ile aboneler, VİP datamız, müşterilerimiz, ilan verenlere kurye ile dağıtım yaptık. Zaten dijitalde yıllardır varız Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi platformlarından da dergimizi dijital olarak okudunuz. Normalleşme süreci ile bu ay yeniden D&R, Remzi, Migros, CarrefourSa, Makro gibi seçkin satış noktalarından dergimizi alabilirsiniz.  

Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, eşi ve çocukları ile birlikte çok güzel bir aile röportajı yaptık. Eminim keyifle okuyacaksınız.


Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, yıldızı parlayan bir iş insanı olarak dikkat çekmeye başladı. Bu ay Business kapağımızı süslüyor. Telekom ve sağlıktan sonra, tarım ve yeme içme sektöründe de girerek büyümeye devam ediyor. Eminim ilgi ile okuyacaksınız.


Melike Kapıcıoğlu, yurtdışında mücevher eğitimi alıp, kendi özgün tasarımlarını yapan genç ve başarılı bir girişimci. Şimdiden Avrupa’da tasarım ödülleri aldı. Özellikle hanımların zevkle okuyacağını tahmin ediyorum. Dünyaca meşhur ağaç evlerin olduğu Olimpos’ta yeni bir tesis var artık. Bablyon Town Hotel, yeşillikler içinde, ahşap villa ve evlerden oluşan, sağlıklı, huzurlu ve hijyenik bir tatil isteyenler için ideal. 12 ay boyunca hizmet veren tesiste huzur dolu anlar sizleri bekliyor.


Hangi birini yazayım dostlar, dolu dolu bir dergi daha hazırladık size, çevirin ve okumaya başlayın. Önümüzdeki ay görüşene dek kalın sağlıcakla. 

10333
1