Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Aşıya evet. Ancak tedbirleri elden bırakmayalım...

SALİH KEÇECİ


Aşıya evet. Ancak tedbirleri elden bırakmayalım...

Yaklaşık iki senedir mücadele ettiğimiz Covid-19 hepimizde derin yaralar bıraktı. Kapanmalar ve kısıtlamalar ile zor günler geçirdik. Haziran ayında normalleşme dönemi başladı. Ancak hemen rehavete kapıldık ve ne yazık ki maske mesafeyi unuttuk.  


Geçtiğimiz ay biraz daha gevşedik. 9 günlük bayram tatili ile birlikte, günlük hasta sayıları hızla artmaya başladı. Bütün bu yaşananlardan hepimiz ders almalı ve yakınlarımızı da uyarmalıyız. 

Sevgili dostlar, artık eski normalin olmadığını, eller havaya sarmaş dolaş, kucak kucağa eğlencenin olmaması gerektiğini anlamakta sağlığımız için fayda var. Yaşadığımız onca sıkıntı, yasaklar ve kapanmalara rağmen çok sayıda insanımızı, yakınlarımızı kaybettik. İlk dönemlerde cenazelerine dahi katılamadık. 


Eylül ayında yeniden kapanmalar, kısıtlamalar yaşamak istemiyorsak, aşı olmayı, maske - mesafe ve hijyen kurallarını unutmayalım.  


Kulaktan dolma bilgiler ile ahkâm kesmektense, bilime inanmak ve doktorlara kulak vermek lazım. Dünyada 4 milyar insan aşı olmuş, bir avuç çatlak ses ‘aşıya hayır’ diyor ve bazı insanlarımız da onların arkasından gidiyor!..


Günümüzde uzaydan çekilen dünya fotoğraflarında yuvarlak dünya görüntülerine rağmen hala dünyanın düz olduğunu savunan garip bir kesim var. Bence aşı karşıtlığının da bu garip düşünceden hiçbir farkı yok. Aşıya evet, ancak tedbirleri de elden bırakmamak gerek… 


Quality’de bu ay

Her ay olduğu gibi bu ay da sizlere nefes aldıracak, özel haberler ve fotoğraflara keyifle bakıp okuyabileceğiniz bir dergi daha hazırladık. Kapağımızda Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İnşaat Grubu Başkan Yardımcısı Doğan Ali Doğan ile Bodrum’daki yazlığında yaptığımız aile röportajı var. Eşi ve çocukları ile evlerinin kapısını Quality’ye açan Doğan çiftine teşekkür ediyorum. 

Bodrum, Çeşme, Kıbrıs sayfalarımız, Kısa haber, Güncel, Davet ve Magazin sayfalarımız zengin içeriği ile birlikte görsel açıdan eminim ki ilginizi çekecek. 


Quality Business

Dünyagöz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu ve yakın dostu Kadir İnanır bir araya gelince sohbetin de fotoğrafların da tadı bir başka oldu. Dostlukları çok eski olan Kadir İnanır ve Eray Kapıcıoğlu’nun fotoğraflarını çekerken ben ne kadar keyif aldıysam onlar da bir o kadar keyifle poz verdi. İki ay önce İzmir Dünyagöz Hastanesi’ni hizmete açan Eray Bey, oğlu Vahit ve yeğeni Adem Esgün’ü değil birlikte çekmek, 25 yıldır üçünü bir arada göremedim bile. Dünyagöz’ün kurmaylarını birlikte çekmenin keyfi ile Quality Business kapağımızı yaptık, çok da güzel oldu. Gerçekten dünya görmeye değer…


Quality Sağlık 

Dergimizin Sağlık&Güzellik kapağında ülkemizin değerli tıp insanlarından biri olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan var. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Berrin Hanım, Levent’te açtığı BP Klinik’te ağırladı bizi. 50 soruda kanser kitabının yazarı olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, fırsat bulduğu her mecrada hekimliğin ötesinde, kendi deyimiyle “kanser aktivisti” olarak da yer alan bir isim olarak dikkat çekiyor. 


Sevgili dostlar lafı uzatmaya gerek yok. Dergi elinizde, eminim ki her sayfasını keyifle okuyacağınız, fotoğraflarına ilgi ile bakacağınız bir sayıyı daha sizlerle buluşturmanın mutluluğu içindeyim. Önümüzdeki ay buluşuncaya dek kalın sağlıcakla.

10325
1