Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kaşıbeyaz lezzetleri Bodrumda

Reha Arar


Kaşıbeyaz lezzetleri Bodrumda

İstanbulluların çok iyi tanıdığı, tarihi 1970li yıllara dayanan ve gün geçtikçe hem kendini yenileyen hem de geliştiren ve Güneydoğu yemeklerini tanıtan Kaşıbeyaz son şubesini Bodrum Bitez’de açmış. 


Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan hijyen ve sosyal mesafe şartlarına tam uygun olacak şekilde bir bahçede faaliyet gösteriyor. Tabi arkasında geleneksel odun fırını, mutfaklar, barlar ve soğuk odalar olan ciddi anlamda bir lojistik tesis var. 


Girer girmez peyzajını çok beğendiğim bahçeye hayran oldum. Pandemi şartlarına uygun dizayn edilmiş ve sosyal mesafe haliyle çok iyi korunmuştu. 


Yemeklere gelince şef Mehmet Akçiçek bölgenin şartlarına uygun olarak minik dokunuşları ile biraz farklı bir menü oluşturmuşlar. Ege otları ile yaptıkları bir yoğurtlu meze var ki sevgili dostum Mehmet Yaşin’in tabiriyle tam bir damak çatlatan.
Tabi ki çiğ köfte, gavurdağı salatası, Girit ezmesi, süzme yoğurtlu şevketi bostan ile kaya koruğunu da deneyebilirsiniz. Ana yemeklere gelince lahmacundan sonra patates püresi yatağında gelen klasik fıstıklı kebabı seçtik ancak Mehmet Şef Bodrum’a gelince burası için spesiyal bir tabak yaratmış. İsmi de Kaşıbeyaz Bodrum sarması, bu tadı mutlaka denemeden dönmeyin derim. İnşallah İstanbul’daki mekânlarının menüsüne de bu lezzeti koyar Suat Kaşıbeyaz.


Tatlılarda klasiklerden şaşmamak lazım diyerek size üç klasik lezzet sunuyorum; künefe, katmer ve sütlaç. Zaten bunları tadınca fazla söze de gerek yok.


Önemli bir detayla yazımı sonlandırmak isterim. Bodrum Bitez’deki Kaşıbeyaz’ın başında İstanbul’da uzun yıllar bu sektörde yöneticilik yapmış Candan Topdemir var. Klasik bir söylem olacak ama bir hanım elinin değdiği hemen anlaşılıyor. Bodrum’daki Kaşıbeyaz’ın muhteşem bahçesinde güzel bir yemek deneyimini mutlaka yaşamalısınız.

10283
11