Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yeni yıla bir kala…

SALİH KEÇECİ


Yeni yıla bir kala…

Sevgili dostlar yılın son ayından hepinize merhaba. 


Koca bir yılı daha geride bırakmanın karmaşık duyguları içindeyim. Bir yanım acısıyla tatlısıyla koca bir yılı daha geride bırakmanın hüznünü yaşarken, diğer yanım yeni bir yılın huzur, umut ve barış dolu güzel günler getirmesi dileği ile dolu. Bu duygularla 2019’un son ayında, hepinize şimdiden sağlık, huzur, barış ve mutluluk dolu bir yıl dilerim.


MGD Ödül Töreni

25 yıl önce çok güzel umut ve duygular ile kurduğumuz MGD (Magazin Gazetecileri Derneği) ile, geçmiş yönetimlerin tasvip etmediğim bazı yaşanmışlıkları nedeni ile yaklaşık 13-14 yıl önce istifa ederek tüm bağımı koparmıştım. MGD mesleki olarak, T. Gazeteciler Derneği’nden sonra benim için en önemli meslek birliği idi. Yıllarca acımasız bir şekilde eleştirilerim de oldu. Her sene düzenledikleri ödül törenlerine, hem davet edilmediğim hem de zaten  istifa ettiğim için katılmıyordum.  

Ancak yeni MGD Yönetim Kurulu’nun olumlu ve pozitif çalışmaları takdire şayan. Geçmiş yönetimlerin borç batağına soktukları ve prestijini kaybetmiş olan MGD’yi,  yeni yönetimin başarılı çalışmaları ile borç batağından kurtarmalarını da alkışladım… 


Geçtiğimiz ay 24. düzenlenen ödül töreni için, Yönetim Kurulu Üyesi sevgili dostum Barış Kocaoğlu ve MGD Başkan’ımız Okan Sarıkaya, bizzat arayıp davet edince MGD’nin ödül töreni gecesine gittim. O gecede şahsıma verilen “Basın Meslek Onur Ödülü”nü gururla aldım. MGD Yönetim Kurulu’nu, bir meslek büyüklerini unutmadıkları ve onurlandırdıkları için değil, MGD’yi başarılı bir şekilde yönettikleri, tüm borçları kapattıkları ve derneği onurlu bir konuma getirdikleri için teşekkür ederim. Başarılarınız başarımızdır…  


Quality of Magazine’de bu ay

Sevgili dostlar her zaman olduğu gibi dergimiz yılın son sayısında da her zaman olduğu gibi dolu dolu. Bu ay kapağımızı ülkemizin önde gelen tıp insanlarından biri olan Prof. Dr. İlhan Elmacı ile zarif eşi Meltem (Elmalı)’nın Raffles Otel’deki muhteşem düğünü süslüyor. Elmacı çiftine mutluluklar dileriz. 


Quality Business kapağımızda ise Medicana Çamlıca Hastanesi’nin başarılı Genel Müdürü ve aynı zamanda Kent Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr. Murat Kaya (MB, Msc, MBA) ile yaptığımız röportaj var. Eminim ki zevkle okuyacaksınız. 


Quality Sağlık&Güzellik kapağımızda ise çok özel bir tıp insanı olan Op. Dr. Mbaraka ve eşi Dr. Didem Ljohiy var. Estetik operasyonların çok önemli olduğu bu günlerde, Dr. Muba Clinics’in kurucusu olan bu şirin ve başarılı çiftin röportajı da eminim ki ilginizi çekecektir. Aslen Tanzanyalı olsa da İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirip evlendikten sonra Türk vatandaşı olan Dr. Muba, mecburi hizmetini de Erzurum’da yaptığı için kendisine nerelisin diye sorduğumuzda gururla ‘Erzurumluyum’ diyen muhteşem bir kişi. 


Quality Fashion kapağımızda ise yeni yıla özgü olsun diyerek, Victoria’s Secret’in meleklerinden birini kullandık. Kısaca dergimiz özel haberleri, Yeni yıl mesajlarından oluşan portre sayfaları, davetler, güncel haber sayfaları, magazin haberleri ile sizleri bekliyor. Hepinize sağlıklı bir yeni yıl diler 2020 Ocak sayımızda buluşmak üzere sağlık ve esenlikler dilerim.


10262
1