Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yaza Veda, Kışa Merhaba

SALİH KEÇECİ


Yaza Veda, Kışa Merhaba

Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun 


Sevgili dostlar hepimizin bu günlere gelmesinde hiç şüphesiz öğretmenlerimizin çok büyü payı ve emeği vardır. Eminim ki; Peygamber efendimizin ‘Bana bir kelime öğretenin kulu kölesi olurum” lafı çok derin anlamlar ifade eder hepimize. Bu sayımızda biz de çorbada tuzumuz olsun diyerek öğretmenlik yapan sembol isimler seçtik ve ‘Öğretmenler Günü’ dosyası hazırladık. 


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen ilan edildiği ve bu anlamlı mesleğin önemini "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir!" sözleriyle ifade ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü saygı ve sevgi ile kutluyor öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum. 


Yaza Veda, Kışa Merhaba 

Sevgili dostlar malum yaz bitti, kışın müjdecisi sonbaharın da son ayına geldik. Her ne kadar dört mevsim olsa da yaz ve kış sezonu olarak yılı ikiye ayırıyoruz. Biz de geçtiğimiz ay yıllar sonra kapılarını yeniden açan Etiler’deki efsane mekân Dalmaz’da ‘Yaza veda Kışa Merhaba’ daveti yaptık. Bu geceden elde ettiğimiz gelirin bir bölümünü de (Masraflarımızı çıktıktan sonra) Mika-Der Derneği’ne bağışladık. 


Behzat Gerçeker eşliğindeki Enbe Orkestrası ve konuk sanatçılarımız 250 kişilik bu özel davetimize müzikleri ile renk kattı. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Davetimize destek olan; Merit Internetiolal, Yves Rocher, Adco Gıda, Bülent Kaya ve Ozan Baran’a teşekkür ederim. 


Ayrıca Ay Yıldızlı tişörtleri Mika-Der Yararına bağışlayan ünlü modacımız Perihan Akı’ya, Pastamızı yapan Pelit’e, Dalmaz Center’in işletmecisi BVS Group’a ve beni Mika-Der Ailesi adına bir ödül ile onurlandıran sevgili Başkan’ım canım ablam Nesrin Ercan’a ve davetimizi kırmayarak bizi o gece onurlandıran tüm dostlarıma çok teşekkür ederim.  


Düğün ola şen ola

Geçtiğimiz ay davet edildiğimiz üç güzel düğün de dergimize ayrı bir renk kattı. Ecem- Ongun Kefeli, Gülnur Güneş- Yiğit Doğan Çelik ve Eftelya- Ferruh Taşdemir kardeşlerimin düğünleri yıldızlar geçidine sahne oldu. Son Başbakanımız Binali Yıldırım’dan Tarkan’a, Cavit Çağlar’dan Ajda Pekkan’a dek iş, sanat, siyaset ve spor dünyasından yüzlerce seçkin konuk, bu güzel düğünlere renk kattı. Biz de Quality ailesi olarak Kefeli, Güneş ve Taşdemir ailelerine ve gençlere ayrı ayrı ömür boyu mutluluklar dileriz.     


Adın sonsuza dek yaşayacak Tarık Abi’m

Sevgili dostlar, geçtiğimiz ay sonbahar yapraklarının döküldüğü hazan mevsimi yine acı yüzünü gösterdi. Geçtiğimiz ay düğünden çıktık cenazeye gittik. Cenazeden çıktık davete gittik. 

Ne acı ki “Düğün de bizim cenaze de…” 

Sözün bitti yer dedikleri bu galiba…


Sevgili dostum Tarık Ünlüoğlu bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düştü ve hepimizde derin üzüntüler bırakarak veda etti.  Geride birlikte paylaştığımız güzel sohbetleri ve anılarımız kaldı. Sevgili eşi Gülenay Kalkan ve ailesi başta olmak üzere sanat camiamızın başı sağ olsun. Teselliyi geride bıraktığı muhteşem oyunculuğu ve anılarımızda bulacağız. Mekânın cennet, ruhun huzur içinde olsun büyük usta, canım Tarık Abi’m… 


10259
1