Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Şamdan efsanesi geri döndü

SALİH KEÇECİ


Şamdan efsanesi geri döndü

Sevgili Dostlar,

Sonbaharın serin ve yağmurlu yüzünü gösterdiği Ekim ayının hepimize sağlık, huzur ve bol kazançlar getirmesini diliyorum. Ne mutlu bize ki 124. Sayımızı da hazırladık ve sizlerle bir kez daha buluşturduk. 

 

Kule Şamdan açıldı…

Bir dönem İstanbul’un klasik olmuş mekânı Şamdan, maalesef birkaç yıl önce kapanmıştı. Bu satırları yazarken öğrendim ki Sevgili Bülent Ilgaz, Necmettin Karabacak ile ortak olmuş ve Levent’teki İş Kulelerin altında ‘Kule Şamdan’ adı ile Şamdan ruhunu yaşatmaya karar vermişler. Hadi bu akşam Kule Şamdan’da buluşalım. ..   


Quality Of Magazine’de bu ay

Portre, Güncel, Kısa Haber, Davet ve ana röportajdan oluşan dergimizin birinci bölümünde çok özel bir röportajımız var. Ülkemizin en önde gelen reklam ajanslarından biri olan Mindshare’in CEO’su Bülent Yar ile çok özel bir söyleşi yaptık. İki ay önce çıkarttığı ‘Kader Gayrete Aşıktır’ adındaki kitabında 25 yılın birikimini okumak büyük keyifti. İlerleyen sayfalarda okuyacağınız Bülent Yar röportajı eminim ki arkamıza yaslanıp bir kez daha düşünmemize neden olacak. 


Quality Business

Dergimizin Business bölümünde Ülkemizin önemli mobilya firmalarından biri olan Stella Mobilya’nın Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Özkan ile Stella Mobilya’nın isim hikâyesi ve sektöre dair güzel ve dikkate değer açıklamaları var. 

Kanada eski Başbakanı Paul Martin’in adı, nasıl tamamı yerli üretim olan Türk Malı bir gömlek markası oldu?  Merak edenler Paul Martin’in kurucu Ortağı Murat Çözer ile yaptığımız sohbeti okusun lütfen. 

M& B Grup Sigorta Kurucu Ortağı Mehtap Aslanoğlu ‘Artık şirketlerde kasa değil bilgi hırsızlığı yapılıyor’ diyor. Benim gibi eminim ki sizin de ilginizi çekecek bir sohbet oldu. Bir solukta okuyacağınıza eminim…

 

Quality Sağlık&Güzellik

Son aylarda dergimizin en çok rağbet gören sayfaları Quality Sağlık&Güzellik bölümü oldu. Bu sayımızda Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Faruk Yencilek ile çok özel bir röportajımız var. Bu röportajı, özellikle erkek okurlarımızın okumasını öneriyorum. Prostat Kanseri tedavisindeki son gelişmeler, bir erkek olarak benim içime su serpti. 


Dünyagöz Hastaneleri Operasyon Gurubu Başkanı Vahit Kapıcıoğlu ile Sağlık Turizmini ve geleceğini konuştuk. Çok ilginç bir tecrübe oldu benim için. Özellikle Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı ilgilendiren bölümler umarım yetkililerin dikkatini çeker. 


Çok önemli bir haberimiz de Çocuk diş sağlığı ile ilgili. Hepimiz çocukluğumuzda olduğu gibi bizim çocuklarımız da dişçiden korkar, gitmek istemezler…      

Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurucusu M. Sc.Dt. Zafer Kazak ve ekibindeki Pedodontist Dt. Begüm Gök Çoban ile “Çocuk Diş Hekimliğinde Lazer Kullanımı” başlıklı haberimiz, eminim ki artık çocuklarımızın dişçiye güle oynaya gitmesine ve sağlıklı dişlere kavuşmasına neden olacak. Diş konusunda tıp ne kadar gelişmiş de haberimiz yokmuş…


Daha fazla uzatmayayım da dergimizin sayfaları ile sizleri baş başa bırakayım. Önümüzdeki ay görüşünceye dek esen kalın.


Salih Keçeci  

10256
1