Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Portaxe

Reha Arar


Portaxe

Quality’nin 10.yılı muhteşem bir geceyle kutlandı. Ben bu ailenin bir mensubu olarak Yayın Kurulu Başkanımız Salih Keçeci’ye ve bu geceye emek veren ailesine teşekkür ediyorum. Bir büyük teşekkürüm daha var, o da Portaxe Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sapmaz’a, eşine ve değerli ekibine.


Şimdi Lütfü ile ilgili bir başarıdan bahsetmek istiyorum. Bir gün tesadüfen televizyonu açtım, karşımda Lütfü, kendinden emin bir şekilde İspanya ve Tayland’ın 25 yıl önceki turizm gelirlerini sadece konaklama, klasik yiyecek içecek ve alışveriş ile yükseltemeyeceklerini anladıkları için gastronomiye yatırım yapmaya başladıklarından bahsediyor.  Böylece 8-9 milyon dolar olan gelirlerini 50-60 milyon dolara çıkarmışlar. 


Aslında Lütfü’nün söylediği gibi ziyafet reel sektörün nabzının aynasıdır. İki ila altı ay sonrasına ışık tutar. Bunlar hem düğünlere hem de kongrelerin lansmanlarına bağlıdır, bu konuda İstanbul’un önde gelen kuruluşlarından birisi de boğaza nazır muhteşem manzarası ve başarılı mutfağı ile Portaxe’dir. Bu yıl menüsünde değişiklikler de gözlemledim. 


Yıllardır alışılagelen ızgara bonfileyi değişik soslar misafirlere özel uygulamalarla sunmaya başlamışlar. Ayrıca bu yıl ara sıcak olarak el yapımı özel bir mantı da sunuyorlar. Özelliği ise kıyma yerine vegan mutfağa atfen ıspanak kullanmaları. Bunların dışında klasik menüler hep mevcut. 


İşini bilen konusuna hakim bir yönetici olan Lütfi Sapmaz’ı kutluyorum. 

10250
11