Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İnanmak, çalışmak ve başarmak…

SALİH KEÇECİ


İnanmak, çalışmak ve başarmak…

İnsanlar hayalleri ile yaşarlar. Benim de hayallerim vardı ve bunlardan biri de gazeteci olmaktı. Lise yıllarımda Hürriyet Gazetesi’nin açtığı “Her semtten gözlemci muhabirler arıyoruz” başlıklı gazetede çıkan bir haber üzerine 1977 yılında başladı gazetecilik maceram.   


Zor günlerin yaşandığı 1980’li yıllarda ailemin de baskısı ile meslekten ayrılıp, otomotiv sektöründe çalışsam da, bir süre sonra içimdeki virüs beni tekrar sevdiğim ve yapmak istediğim mesleğime geri dönmeme zorladı. 

Fotospor ve Alem Dergisi’nin kuruluşunda yer aldım. Ardından Yuvam olarak gördüğüm Hürriyet’ten gelen teklif ile yeniden Hürriyet’e döndüm. Aynı zamanda Hafta Sonu Gazetesi’nin İstihbarat Şefi ve Klips Dergisi’nin Haber Müdürlüğü’nü yaptım. 2002 yılında da emekli oldum. 


2002’den 2009 yılına kadar 7 yıl süren televizyon maceramda; Show TV, Star Gazete, Fox TV, Kanal D, Kanal Türk’te birçok başarılı programda muhabir, yönetici pozisyonlarında çok başarılı işlere imza attım. O yıllardaki hayalim ise bir gün mutlaka kendi dergimi çıkarmaktı.


Ve çok kıt imkânlarla dergimiz QUALITY of Magazine’i Haziran 2009 yılında çıkardım. Hayat felsefemden biri olan “Öncelikle insan sevdiği işi yapacak ve kim hangi işi yaparsa yapsın, işini en iyi şekilde yapacak” Bu felsefemden asla taviz vermeden işimi severek ve en önemlisi de “Önce insan sonra gazeteci” mantığı ile yaptım...


10. Gurur yılımız 

Ne mutlu bana ve ekibime ki, geçtiğimiz ay 10. Gurur Yılımızı kutladık ve geleneksel hale getirdiğimiz 10. QUALITY Ödül Töreni’mizi gerçekleştirdik. On senedir her yılın haziran ayı başında organize ettiğimiz gecelerimiz zaten siz dostlarımız tarafından biliniyor. Ne krizler, ne yağmur çamur ne de mübarek ramazan ayı (son iki yılımızı ramazan ayında yapmak zorunda kaldık), hiçbir olgu bizi bu gecelerimizi Haziran ayının ilk diliminde yapmaktan alıkoyamadı. 


Geçtiğimiz ay Portaxe’ta düzenlediğimiz 10. Yıl Kutlaması ve Ödül Töreni’miz, yazılı, görsel ve sosyal medyada geniş bir şekilde yer aldı. Tabi ki bu geceleri düzenlemek hiç kolay değil. 


O nedenle 10 yıldır yanımızda olan siz değerli dostlarımız, reklam verenlerimiz, başta ana sponsorumuz Merit International olmak üzere tüm sponsorlarımız, çözüm ortaklarımız ve başta sevgili kızım Eda Keçeci’ye (Yazı İşleri ve Reklam Müdürümüz) ve sevgili mesai arkadaşlarıma ve gecelerimize yer veren, kıymetli meslektaşlarıma çok teşekkür ederim. 


Ne mutlu bana ki, gözümü açtığım, ilk fotoğrafı çektiğim, her şeyi öğrendiğim ve oradan emekli olduğum, Hürriyet’in efsane eki “Kelebek” e ödül verdik. 

“En QUALITY Gazete Eki” ödülünü, Fikret Ercan’ın elinden alan Cengiz Semercioğlu’nun da yazdığı gibi, “Bugüne kadar para biriktirmedim, dost biriktirdim” 

Ne mutlu bana…


Salih Keçeci     

10248
1