Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

En taze lezzetler Bloom’da...

Reha Arar


En taze lezzetler Bloom’da...

İstanbul’un yükselişe geçen yerleşim yerlerinden biri olan Göktürk, modern ve düzenli yerleşiminin yanı sıra yeni açılan İstanbul havalimanına yakınlığı dolayısıyla da son derece popüler.  Bu semtin en dikkat çekici noktasında şık estetik bir bina ile karşılaşıyorsunuz. Ünlü Türk mimar Hakan Kıran imzasını taşıyan bu yapıtın en can alıcı noktası ise sabah kahvaltısından gece atıştırmalığına kadar hizmet veren Bloom. Burası daha önceleri Gezi Pastanesinin bir şubesiydi ve içinde bir de çikolata imalathanesi bulunduruyordu. Şimdi hepsi aynı yerde toplanarak bir kompleks oluşturulmuş ve çok daha başarılı çalışıyor.


Burada en önemli bulduğum hususlardan birisi ürün tazeliğine verilen değer oldu. Restoranın giriş bölümünde Avrupai tarzda bir manav yaratılmış. Her gün anlaşmalı üreticilerden gelen meyve ve sebzeler hem tüketiciye intikal ettiriliyor hem de üretimde kullanılıyor, bu arada fiyatlar da makul boyutlarda tutulmuş. Çikolata reyonundaki ürünlerde özellikle koruyucu hiçbir madde kullanılmamış, zaten son zamanlarda bu konuda diğer markaların da bir kısmında bunu görüyoruz.


Menü çok değişken ve basılı değil, şef Fikret Demirağ pazartesileri menüyü oluşturup yazıcıda basıyor. Benim gittiğim hafta değişik tat olarak şalgamlı kısır vardı, denenmeli diyeyim. Fakat mercimek köftesi nigiriyi, ne Japon ne Antakya mutfağı ile pek bağdaştıramadım. Zerdeçallı mercimek çorbası muhteşemdi hele de servis sırasında içine konan süzme yoğurt ve limon segmenti çorbayı çok daha leziz kılıyordu.


Daha sonra tattığım ıspanak borani birlikteliğindeki bonfileyi başarılı buldum. Bir de son olarak nar ekşili somon geldi. Çok ince kesilmiş kabak ve pancarlarla servis edilmişti, bu tabak da tercih edilebilir. Bunların yanında menüde hamburger ve kuzu ciğer de dikkatimi çekti. Son olarak gelen chia tohumlu parfait ve evin imalatı çikolataya hayır demek imkânsız. 


Hakan Kıran deneyimli bir ekiple bu konsepti yaratmış. Mutfağı Antakyalı Bilkent Üniversitesi Turizm Bölümü mezunu Fikret Demirağ’a teslim etmiş. San Francisco’ da büyük deneyim kazanan genç şef eminim ki İstanbul’da da sesini duyuracak.


İşletme müdürü ise çok tecrübeli ve tanıdık bir isim, Amerika’da yolcu gemilerinde mesleğe başlayan İngiltere’de bir Hilton otelinde iki yıl restoran müdürlüğü yapan Volkan Hacısalihoğlu. Biz onu asıl Suada’daki yöneticiliğinden tanıyoruz.

Temennim bu güzel mekânın başarısının artarak devam etmesidir.

10233
11