Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 164. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Les Benjamins, Sonbahar Kış 2023 koleksiyonunu Paris’teki showroom’unda tanıttı

24.01.2023

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins’in Sonbahar Kış 2023 koleksiyonu, markanın kreatif direktörü Bünyamin Aydın'ın dünya üzerindeki ilk koloninin hayali bir çöl manzarasında nasıl görünebileceğinden ilham aldığı 'First Wave’ adını alıyor.


Bünyamin Aydın, Fethi Sabancı Kamışlı


Les Benjamins, markanın DNA’sı halı monogramı gibi Doğu’nun geleneksel kültürel sembollerini, çağın ötesinde bilimkurgu unsurları ve oyun skin’leri ile birleştiren ‘First Wave', üzerinde yaşayanlar insanlar terk ettikten çok sonra bile dünyaya duyulan nostaljinin hala devam ettiği bir geleceğin birleşimi yansıtıyor.


Lamia Al Otaishan - Bünyamin Aydın 


Deri, ipek ve krep kumaşların ön planda olduğu koleksiyonda tasarımlarda oyun skin’i tipi vücut zırhı, dolgu ve teknik askeri siluetlerin, her biri oversize rave tarzı patch’ler, tüpler ve büzgü gibi donanım ve işlevsel teknoloji ayrıntılarıyla bir araya getiriliyor.


Emma Brooks


Temel renk paleti, kızıl kahverengi, bataklık ve orman yeşilinin derin tonlarıyla hem erkek hem de kadın giyiminde melankolik bir hal alırken, soyut neonlar ve asit yıkamalar, distopik bir zeminde hümanist umudun sembolü olarak koleksiyona ‘cyber punk’ bir hava katıyor.


Emine Yıldız


Markanın topluma olan bağlılığıyla uyumlu olan ‘First Wave’, çölde yeni bir kabilenin oluştuğu, her birinin geçmişe ve Doğu'ya dair kendi nostaljisini taşıdığı ancak geleceğe yönelik bir dirence sahip olduğu bir dünya yaratıyor.


Les Benjamins Sonbahar Kış 2023 koleksiyonu Paris Men’s Fashion Week kapsamında 18-27 Ocak 2023 tarihleri arasında markanın Paris’teki showroom’unda tanıtıldı. 


1