Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 164. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’ne imza atmaya hazırlanıyor

18.01.2023

Kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası olan DasDas, birbirinden farklı projeleri ve etkinlikleriyle sanata yön vermeye devam ediyor. Kapalı gişe tiyatro prodüksiyonları ve ev sahipliği yaptığı birçok konuk oyunla bugüne kadar tiyatroseverlerin uğrak noktası olan DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’ne imza atmaya hazırlanıyor.  


Ku¨ltu¨r, sanat ve eğlence alanında u¨retmeye devam eden DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali için çalışmalara başladı. Uluslararası birçok tiyatro oyununu İstanbul’da seyirciyle buluşturacak festival, ilk olarak çağdaş tiyatro sahnesinin en yaratıcı yönetmenlerinden Milo Rau’nun, çok ödüllü oyunu ‘La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)’i 18 ve 19 Şubat tarihlerinde DasDas’ta ağırlayacak. İki gün boyunca DasDas Sahne’de sahnelenecek dünyaca ünlü oyunun biletleri bugün itibariyle sanatseverlere açıldı.  


Gu¨nlu¨k yaşamın içinden seçtiği trajik öyku¨leri profesyonel ve amatör oyuncularla bir araya getirerek, sahneye taşıyan Milo Rau'nun çok konuşulan oyunu ‘La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I)’, 2012 yılında Liege’de bir grup gencin yaşadığı trajik bir hikayeyi sahneye taşıyor. 2018 yılında ilk kez sahnelendiğinde New York Times tarafından 'Yılın En İyi Yapımı' olarak nitelendirilen, Tom Adjibi, Suzy Cocco, Sara De Bosschere, Sébastien Foucault, Fabian Leenders, Johan Leysen’in rol aldığı oyun, aynı yıl Avrupa’nın en önemli tiyatro festivallerinden Avignon Festivali’nde de bu¨yu¨k bir ilgiyle karşılandı.  


Tiyatroyu daha geniş kitlelere ulaştırıp Türkiye’deki tiyatro üretimine katkı sağlamayı, yıl içerisinde prömiyerini gerçekleştirecek yerli yapımları ve birçok başarılı uluslararası oyunu Türkiye’de sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali’nin tüm programını önümüzdeki günlerde duyuracak. 

4