Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 164. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Hapta ile güzelliğinizin önündeki engelleri kaldırın

11.01.2023

Güzelliği herkes için erişilebilir kılmak üzere sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için tasarlanmış dünyanın ilk elde taşınabilir makyaj aplikatörü HAPTA, Lancôme tarafından tanıtıldı. 


2009’dan beri Lancôme, yeni nesil güzellik teknolojisiyle, kişiselleştirilmiş çözümlerle kadınları güçlendiriyor. Lancôme, teknolojiyi iyilik için kullanma ve güzelliği herkes için erişilebilir kılma misyonunun bir parçası olarak, makyajın herkes için kendi kendini gerçekleştiren bir deneyim haline gelmesini sağlayan yeni bir yardımcı prototip olan HAPTA ile inovasyonun hızını belirlemeye devam ediyor.


Lancôme Küresel Marka Başkanı Françoise Lehmann HAPTA hakkında, “Lancôme yıllardır her kadına ihtiyaçlarına göre uyarlanmış güzellik çözümleri sunmaya çalışıyor. Güzellik teknolojisi, güzellik ürünleri ve hizmetleri geliştirme şeklimizde devrim yaratarak ve daha fazla kişiselleştirme sağlayarak bu görevi daha da güçlü bir şekilde yerine getirmemizi sağladı.” açıklamalarını yaparken. “HAPTA ile güzelliği daha erişilebilir hale getirerek bir adım daha ileri gidiyoruz, çünkü herkesin ona eşit erişimi olmalıdır." diye ekliyor. 


Dünyada tahminen 50 milyon insan sınırlı motor becerileriyle yaşıyor. Bu, makyaj yapmak gibi bazı günlük hareketleri zorlaştırıyor. L'Oréal bilim insanları ve mühendisleri tarafından geliştirilen HAPTA, sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için evde ruj uygulama olanağı sunan, ultra hassas bir akıllı makyaj aplikatörü olarak karşımıza çıkıyor. HAPTA, sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip insanlara güvenle ve bağımsız bir şekilde yemek yeme yeteneği vermek için kapları dengelemek ve düzleştirmek için orijinal olarak Verily tarafından oluşturulan teknolojiyi içeriyor. HAPTA - "dokunma bilimi" anlamına gelen yeni latince dokunsal kelimeden geliyor - el ve kol hareketi bozukluğu olanları güçlendirmek için tasarlanmış benzersiz bir cihazdır, böylece makyaj uygulaması engelliliğin ötesinde sezgisel ve eğlenceli hale geliyor.


 “Lancôme Güzellik Teknolojisi ve gelişmiş teknolojik cihazlarla kişiselleştirilmiş teşhis sağlıyor ve ürün performansının sınırlarını zorluyoruz. Bugün, güzelliğe bütünsel bir yaklaşım sunarak daha da ileri gitmek istiyoruz. HAPTA'nın devrim niteliğindeki teknolojisi, birçok kişinin kendilerini güvende ve tatmin olmuş hissetmelerini sağlamak için güzellik ürünleri kullanmasına ve uygulamasına yardımcı olma gücüne sahip. Bu yenilik, Lancôme için herkes için güzelliğe doğru atılan ilk adım.” - Paul Tartrat, Lancôme İnovasyon ve Güzellik Teknolojileri Direktörü HAPTA görüşlerini bu şekilde açıklıyor.


10