Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 164. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Prof. Dr. Serdar Dağ ile bakanlık onaylı satışı yapılan,'Stemregen’ hakkında konuştuk

01.12.2022

Hücre ne kadar az zarar görürse, hastalıkların açığa çıkması da o kadar gecikir ya da hiç açığa çıkmaz. Kök hücre olabilecek hastalıkları önler, vücut direncini artırır, hastalıkların da hafif geçmesini sağlar.


Nöroloji konusunda ülkemizin önde gelen isimlerinden biri olan Prof. Dr. Serdar Dağ, birçok özel hastanede görev yaptıktan sonra, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Reasürans Han’ın bir bloğunu ‘DC Center’de farklı branşlarda 36 doktorun sağlık hizmeti verdiği bir kurum.    

Dünya genelinde yıllardır Kök Hücre tedavisi için yapılan çalışmalar sonunda Amerika’da geliştirilen FDA onaylı, ‘Geliştirilmiş Kök Hücre desteği’ sağlayan %100 doğal bileşenlerden oluşan Stemregen kapsül bir süredir Türkiye’de. 

Bu konuda uzman hekimlerden biri olan Prof. Dr. Serdar Dağ ile bakanlık onaylı satışı yapılan, Türkiye’nin ilk ve tek geliştirilmiş kök hücre desteği sağlayan,  ‘Stemregen’ hakkında bilgi aldık. Gelin sağlık adına çok özel bu sohbeti birlikte okuyalım…
Hocam Stemregen’in özellikleri ve faydaları nedir?

Bu tamamen Amerika’da üretilmiş ve üzerinde uzun süre çalışma yapılmış bitkisel bir ürün. Vücudun kendi kök hücresini artıran bir ürün. Dışarıdan verilen kök hücreler yıllarca birçok hastalıkta denendi ama elde edilen sonuçlar, ne yapılan masrafın karşılığı oldu ne de beklenen tıbbi neticeyi verdi. 

Stemregen ise vücudun kök hücre üretmesini tetikliyor. Bunu içtiğiniz zaman vücut kök hücre üretmeye başlıyor. Kök hücre ürettiği zaman ise tam bir anti-aging oluyor. Vücut hücresi ölümden korunuyor, hücrenin içi temizleniyor, hücre DNA’sının zarar görmesi önleniyor ve immun sistem kuvvetleniyor. Böylece hem genetiğimizde açığa çıkan hastalıkları engellemiş oluyoruz hem de olan hastalıklarla daha kolay mücadele edilmesini sağlıyoruz. 


Hocam, İlaçların yan etkileri var, Stemregen’in yan etkileri var mı ve öneriyor musunuz?

Stemregen % 100 doğal bileşenlerden oluşan Amerika’da üretilmiş, FDA onaylı ve ülkemizde de bakanlık onaylı doğal bir takviye gıdadır. Bu ürünün herhangi bir yan etkisi yok. Kök hücre uygulaması, hem işlem hem müdahale, kemikten alınıp üretilmesi 15-20 bin dolar ve defalarca yapılması gerekirken, bu ürün aylık 100-150 dolar civarında insanların kullanımına sunuluyor. Maliyeti ucuz ve insanların yaşamını kolaylaştırıyor.


 Hep duyuyoruz ancak kök hücre nedir hocam?

Kök hücre, vücudun kendi kendini yenilemesini sağlayan hücredir. Her hücre kendisini yeniler. Özellikle çocukluk ve gençlik çağında daha çok yeniler. Yaş geçtikçe bu yenileme azalır. Zaten yaşlılık da böyle başlar. 

Bu takviyeyle vücudun yıpranması düşer ve yaşlılık gecikir. Hastalık başlamışsa şiddeti azalır. Hastalık başlamamışsa, ne kadar çok kök hücre varsa hastalıkları da o kadar uzaklaştırmış oluruz. DNA’mızda genetik şifresi gizli olan hastalıklar, çeşitli sebeplerle açığa çıkar. DNA’nızda şeker var ama çocukluk döneminde kök hücre fazla, immun sistemi güçlü ve hastalık açığa çıkmıyor. Ama yaş geçtikçe hücre üretimi durur, kök hücre oluşumu eskisi kadar olmaz, hücre içindeki DNA zarar görür ve hastalık açığa çıkar. Hücre ne kadar az zarar görürse, hastalıkların açığa çıkması da o kadar gecikir ya da hiç açığa çıkmaz. Kök hücreyi düzenli kullanmak ve düzenli bir yaşam şekli, olabilecek hastalıkları önler, vücut direncini artırır, hastalıkların da hafif geçmesini sağlar. Kök hücre üretiminin durması kişiden kişiye göre değişir ama orta yaşın sonuna doğru üretim durur. Çok az miktarda üretim gerçekleşir. Bu durumda hücrenin ölümü başlıyor ve bu noktadan sonra da yaşlılık başlıyor.
Kök hücre tedavisi dünyada ne aşamaya geldi?

30 yıla yakın süredir araştırılan bir konu bu. Embriyolojik kök hücre dediğimiz, kordon kanından alınan kök hücreler ya da vücudun kendi kanından alınarak kök hücre üretilmeye başlandı. Ama bunlar yeterli başarıya ulaşmadı. Sonrasında Dünya Sağlık Örgütü, kök hücre uygulamalarını yasakladı. Ama bu da lazım olan bir şey. Amerika’da üretilen Stemregen, doğal bir gıda takviyesi ve vücudun kendi kök hücre üretimini artırıyor. Bu da vücudun ürettiği doğal kök hücre. Dışarıdan gelen bir şey değil. Çünkü dışarıdan kök hücre verdiğiniz zaman, vücut bunu yabancı bir madde olarak algılıyor ve yok ediyor. Dolayısıyla bu ürün içildiği zaman, vücutta doğal bir kök hücre oluşuyor, vücudun kendi kök hücre üretimini artırıyor. Doğal olarak vücut kök hücre üretiyor.


Bu ürünü ne kadar ve nasıl kullanmak lazım ve ne zaman etkisi olur?

Tek seferde kullandım ve etkisi olacak diye bir şey yok. Sürekli kullanmak gerekiyor. Ayrıca aşırı sigara ve alkol kullanımı, stres, beslenme düzeni sağlığımız için çok önemli. Beslenme ve yaşam şekli düzenli olunca başarı oranı da yüksek oluyor. 


Hocam erişkin ve yetişkin kök hücresi diye bir şey var mı?

Erişkin ve yetişkin kök hücresi var. Erişkin kök hücresi ancak büyüyen organların idamesini sağlayacak düzeydedir. Organ belli bir büyüklüğe ve fonksiyona ulaştığında bunun devamını sağlar. Ama çocukluk dönemindeki kök hücre, organların gelişimini sağladığı için miktarı fazla. Bizim, organların ölmesini önleyecek ve işlevini tamamlayacak kadar kök hücre üretmemiz yeterli. Bu da kişiden kişiye değişen bir miktar. İlerleyen yaşlarda vücudun kendi kendini yenilemesini bekleyemeyiz.  


Stemregen ilaç mı, yoksa bitkisel bir takviye midir?

Bu tamamen doğal, bitkisel bir takviyedir. Amerikan FDA onaylı bir üründür. Amerika’da üretilen ve oradan getirilen, bakanlık onaylı ve tamamen bitkisel bir üründür. 


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

14