Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 164. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Ali Poyrazoğlu'nun yeni oyunu 'Habanera Makamı' kapalı gişe

15.11.2022

Ali Poyrazoğlu 2022’de 60. sanat yılının yanı sıra kendi adını taşıyan tiyatrosunun 50. yılını kutlarken İstanbul Tiyatrı Festivali için de yepyeni bir eser yarattı!


Ülkemizde dört kuşağın kültürel belleğinde yer etmiş isimlerden Ali Poyrazoğlu, oyuncu, yönetmen, radyo ve televizyon programcısı, yazar, çevirmen ve seslendirme sanatçısı olarak sayısız esere imza attı ve atmaya devam ediyor. 80’li yıllarda pek çok müzikalde rol alan ve kurduğu Yeşil Kabare’de Adile Naşit, Yıldız Kenter, Zeki Müren, Müjdat Gezen, Ferdi Özbeğen, Sezen Aksu, Rasim Öztekin gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Ali Poyrazoğlu’nun tiyatrosunda güldürü kadar müzik de önemli bir yer tutuyor. Bizet’nin Carmen’ine duyduğu yakın ilgiyi 10 yıl önce yine İstanbul Tiyatro Festivali için yarattığı ve tiyatroseverlerin büyük ilgisiyle yıllarca sürdürdüğü Asi Kuş’tan bildiğimiz Poyrazoğlu, yepyeni projesi Habanera Makamı’nda bir kez daha Carmen’e dönerek yakın akrabalar tiyatro ve operayı buluşturuyor. Anılarından hareketle, caz tınıları eşliğinde tiyatronun ve operanın ana caddelerinden çıkıp arka sokaklarında dolaşıyor. Seyirciyi mizahın aydınlık kapılarına götürürken sanatın yaşamlarımızda yarattığı farkın da altını çiziyor.
Bu yıl İstanbul Tiyatro Festivali’nin Onur Ödülü’nü de kendisine sunacağı Ali Poyrazoğlu anlatanla dinleyeni, oyuncuyla seyirciyi, uyuşmazmış gibi görünen şeyleri bir araya getirebilen kendine has ustalığıyla bizleri bir kez daha derinden etkileyecek yepyeni, eğlenceli ve kaçırılmayacak bir gösteri sunuyor.


Oyununa gösterilen ilgiden oldukça memnun olan usta sanatçı Instagram hesabından da biletleri yok satılan oyununa gösterilen ilgiye teşekkürlerini sundu.

4