Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 161. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Nihat Sırdar'ın kaleminden bir Türkiye panaroması: Babalar ve Oğullar

05.10.2022

Türkiye’de “radyoculuk” dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Nihat Sırdar, kaleme aldığı üçüncü kitabı “Babalar ve Oğullar” ile bir kez daha kelimelerin dünyasından sesleniyor. İnkılâp Kitabevi imzasıyla okurlarıyla buluşan kitapta; bireysel anlatımlardan yola çıkılarak, topluma yönelen bir bakış sergileniyor.


Nihat Sırdar, radyoculuktaki başarısına yazın alanını da eklerken; “Babalar ve Oğullar” isimli üçüncü kitabıyla yüzyıllardır süregelen, bitmez tükenmez baba ve oğul çekişmelerine, bazen uzaktan uzağa sevgilere, bazen de kocaman sarılmaların eşlik ettiği aile ilişkilerine kendi penceresinden bakıyor. Kendi hayatından yola çıkarak kaleme aldığı kitapta Nihat Sırdar, aslında bir Türkiye panoramasını okurlarıyla buluşturuyor.


İstanbul’un eski mahalle kültürünü, çeşmelerini, vapurlarını kelimelerle ince ince işleyen Sırdar, İnkılâp Kitabevi imzası taşıyan “Babalar ve Oğullar”da sevginin ve aile bağlarının en içten hâllerini ele alıyor. “Babalar ve Oğullar”, sıcacık hikâyeleri ve özenli kelime seçimleriyle okurlarını edebî bir şölene dahil ediyor.

4