Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 161. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İstanbul ve çok sayıda kente sağanak uyarısı

03.10.2022

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre yurdun kuzey ve iç kesimlerinde sıcaklıklar 4 ila derece azalacak. Bugün İstanbul, Kocaeli, Edirne ve çevresi ile Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Erzincan, Tunceli ve Erzurum'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji beklenen yağışlar nedeniyle 4 kente sarı kodlu uyarıda bulunurken, CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de İstanbul'da yağışın başlayacağı saati açıkladı. İşte 3 Ekim hava durumu raporu...


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Adana, Osmaniye, Sivas, Ordu, Tokat, Erzincan, Tunceli ve Erzurum çevreleri ile Yozgat'ın doğusu, Elazığ ve Malatya'nın kuzey kesimlerinin Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLAR AZALIYOR

Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların: Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

3