Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Atilla Ural yeni single'ı 'Fire' ile listeleri ateşe verecek

30.09.2022

New York'ta yaşayan müzisyen ve prodüktör Atilla Ural, 30 Eylül'de yayınlanacak yeni single'ı "Fire" ile pop müzik listelerine hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.


Nisan ayında yayınlanan ilk single'ı "Vibe" ile iyi bir çıkış yakalayan sanatçı, yeni şarkısı "Fire"ı, şarkıyı seslendiren müzisyenler Ben Cina ve Rochee ile birlikte yazdı. Kendisi gibi New York'ta yaşayan arkadaşı Rochee ve ilk kez çalıştığı Texaslı müzisyen Ben Cina ile stüdyoda bir araya gelerek ortaya çıkardıkları şarkının ilhamı, yeni bir şeylere başlarken gereken enerjiyi yaratacak fitili ateşleyecek bir kıvılcım arayışından geliyor.


Pop house türündeki "Fire", Atilla Ural'ın canlı setlerinde kullandığı sistemle üretilen elektronik altyapı üzerine; daha önce Rita Ora, Pat Green ve The Doobie Brothers gibi isimlerle sahneyi paylaşan Ben Cina'nın çaldığı gitarlar ve Ural'ın çaldığı piyanoyla zenginleşiyor. Sözleri ve müziği Ural, Cina ve Rochee'ye ait olan şarkının düzenlemesi ise Atilla Ural'a ait.


Atilla Ural, Doğulu müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanacak olan ‘Fire’ ın müzik videosunun tamamını yapay zekayı eğiterek üretti. Klibin içeriği rönesans, modernizm ve siberpunk sanat akımlarının harmanlanmasıyla oluşturuldu.   


İlk single'ı "Vibe"da olduğu gibi bu sefer de ünlü müzisyen Kenan Doğulu ile çalışan Atilla Ural'ın yeni şarkısı "Fire", 30 Eylül'de Doğulu Music tarafından tüm dijital platformlarda yayında olacak.

2