Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Rap müziğin sevilen ismi 'Eureka' yeni şarkısı 'Yalan' ile karşımızda

30.09.2022

Türkçe Rap müziğin genç isimlerinden ‘’Eureka’’ yepyeni çalışması ‘’Yalan’’ ile Türkçe Rap müziğe sonbaharı getiriyor. 


Eureka farklı vokal tekniği ve t-rap soundu ile harmanlanmış yeni çalışması ile duyguların ve yaşanmışlıkların yalan dünyasına bizleri yolculuğa çıkarıyor. ‘’Yalan’’ umutlarımızın, dünyanın, yaşanmışlıkların, geçmişin ve geleceğin ‘’yalan’’ kavramından ibaret olduğunu bizlere hatırlatıyor. Türkçe rap türünde devrim yaratacak sanatçı ‘’Yalan’’ ile listeleri alt üst edecek.


Şarkının söz ve müziği Eureka’ ya ait. Aranjör koltuğunda ise yine ‘’Eureka’’ oturuyor. Şarkının tüm prodüksiyonunu kendisi üstlenen Eureka rap müzik sektöründe büyük bir gelecek vaad ediyor.


1 Eylül 1993 İzmir doğumlu Eureka’nın gerçek adı “Efe Can Doğan’dır.” Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı. 2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelse de, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Aynı zamanda “JigglyPuff (ThePinkProducer) ismiyle prodüktör olarak bilinmektedir.


Eureka’ nın “Yalan” adlı single çalışması Salt Music Company etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında.

2