Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 161. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İngiltere'den korkutan virüs uyarısı

28.09.2022

Avustralya'yı kasıp kavuran grip salgınının bu sene diğer ülkeleri de vurması bekleniyor. İngiltere mevsimsel gribin koronavirüs ile birleşerek büyük bir fırtınaya neden olabileceğini belirtiyor. Uzmanlar bu yıl son zamanların en büyük grip salgının yaşanabileceği belirterek 20 bin kişinin hayatının tehlikede olduğu konusunda uyarıda bulundu.


Avustralya'da özellikle çocukları etkisi altına alan ve hızla yayılan büyük Grip salgını diğer ülkelerin de alarma geçmesine neden oldu. Çocuk ve yaşlılarda daha ciddi hastalıklara neden olduğu bilinen H3N2 suşunun (İnsanlarda yaygın olarak gribe neden olan virüs tipi) bu yıl bir çok ülkede hızla yayılması bekleniyor.


GRİP KORONAVİRÜS İLE BİRLEŞEREK FIRTINAYA DÖNÜŞECEK: 20 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDEBİLİR


İngiltere bu kış Koronavirüs ile birleşerek büyük bir fırtınaya dönüşecek mevsimsel gribin neden olacağı son yılların en büyük salgınına hazırlanıyor.


Uzmanlar grip mevsiminin bu yıl beklenenden erken geleceğini ve çok daha sert olacağını belirterek, virüs fırtınası kapsamında 20 bin kişinin hayatını kaybedebileceğini ve on binlerce kişinin de hastane kaldırılabileceğini düşünüyor.

3