Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Mahdu's şimdi Türkiye'de

13.09.2022

İngiliz Kraliyet Sarayı’ndaki davetlerde yıllardır menüleri hazırlayan, Londra’nın en ünlü ve lüks lokasyonlarında bulunan Hint restoran zinciri Madhu’s, yurt dışındaki ilk lokasyonunu İstanbul Swissôtel The Bosphorus’da açtı.    


Londra’nın Mayfair, Hertfordshire, Richmond gibi en ünlü ve lüks lokasyonlarında bulunan, geleneksel Hint yemekleri yanı sıra restoranlarının görkemli iç mimarisi, yüksek standartlı servis anlayışı, kalitesi ve yılda 500’e yakın yaptığı Hint düğünü ile de bilinen Madhu’s, Swissôtel The Bosphorus, Istanbul’ da açıldı. 


Madhu’s, diğer şubelerinden farksız olarak İstanbul’da da Group Executive Chef Amaardeep Anand’ın hazırladığı menüsü, etkileyici sunumları, görkemli dekorasyonu ve yerel müziklerle sunulan Hint gösterileriyle markanın ün yapmış hem modern hem geleneksel çizgide konseptine sonuna kadar sadık kalıyor. 


Swissôtel the Bosphorus içerisinde açılan Madhu’s, 4. Jenerasyon Geleneksel Hint Mutfağı’nın en özel seçeneklerini sunuyor. Geleneksel baharatlar ve ödüllü şef Amaardeep’in özel dokunuşlarıyla oluşan eşsiz menüde ‘Masaledar, ‘Tavuk Masala’, ‘Punjabi Samosas’, ‘Robata Chops’ gibi seçenekler ön plana çıkıyor. Swissotel The Bosphorus Madhus’da yer alan, geleneksel Türk baklavasının Hint dokunuşlarıyla yeniden şekillendirildiği imza tatlı ‘Gajar Ka Halwa Baklawa’ ise özel bir ilgiyi hak ediyor.  


Tüm ayrıntısı özenle hazırlanmış dekoru ve etkileyici sunumlarıyla dikkat çeken restoran, 260 kişilik oturma kapasitesine ve 16 kişilik özel bölüme sahip. İçerisinde 280 -300 çeşit zengin şarap menüsü ve mimari olarak da oldukça geniş bir kav bulunan Madhu’s aynı zamanda misafirleri için Türkiye’nin en büyük ‘humidor’ dolabına sahip.


6