Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 161. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Güzellik ve kozmetik sektöründe başarılarıyla adından söz ettiren Selin Sohtorikoğlu dergimiz Quality'e konuk oldu

01.09.2022

En büyük hedefim Estesline Güzellik Merkezimiz ile Dermosline ürünlerimizi Türkiye’nin dört bir yanına ve yurt dışına taşımak.


Güzellik ve kozmetik sektöründe 2005 yılından bu yana profesyonel olarak yer alan Selin Sohtorikoğlu başarılı bir kadın girişimci. 


Kendisini, 3 çocuk annesi, eşine ve işine aşık, sürekli üreten biri olarak tanımlayan Sohtorikoğlu, 17 yıl önce girdiği ‘Güzellik ve Kozmetik’ sektöründe bir çok basamağı başarı ile çıkmış ve bu başarılarını aldığı sayısız ödüller ile taçlandırmış.  


Sektörün gerektirdiği tüm eğitimleri aldığını ve akademik anlamda kariyerini tamamladığını belirten Sohtorikoğlu, bu tecrübesini düzenlediği özel seminerler ve kurslarla öğrencileriyle paylaşıyor. 


Profesyonel iş hayatına Estesline Güzellik Salonları ile başlayan Selin Sohtorikoğlu çok kısa sürede hizmet verdiği şube sayısını 5’e çıkardı. Franchise modeli ile Türkiye’nin birçok yerine hizmet vermeyi planlayan Sohtorikoğlu, Estesline olarak büyümeye ve güzellik sektörüne sürekli yatırım yapmaya devam ettiklerinin altını çiziyor. 
Rakiplerinden en büyük farklarının birebir verdikleri eğitimler, işe gösterdikleri aşırı özen ve kadınlara sağlanan istihdam olduğunu belirten Selin Sohtorikoğlu, franchise ve bayilik konusunda önceliği her zaman kadınlara verdiklerini söylüyor. 


Dermokozmetik ürünler konusunda tamamen sonuç odaklı ve gerçek anlamda kullanıcısını mutlu eden ürün üretme fikri ile yola çıkan Sohtorikoğlu, ‘Bilim insanları ve gelişmiş laboratuvar çalışmaları doğrultusunda ‘Dermosline’ markasını ortaya çıkardık. Amacımız yüzde yüz müşteri memnuniyeti ve üst düzey ürünlerle insanları buluşturmak. Şu ana kadar ‘Dermosline’ markası olarak 33 farklı ürünü portföyümüze eklemeyi başardık ve ihtiyaç doğrultusunda ürün çeşitliliğimizi artırmaya devam edeceğiz” diyor.


Hedeflerinin Estesline Güzellik Salonları’nı ve Dermosline Kozmetik ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ve akabinde de yurt dışına taşımak olduğunu söyleyen Selin Sohtorikoğlu; güzellik ve bakım sektörüne donanımlı, bilgili insanlar yetiştirmek için akademiler ve eğitim kurumları açmanın da gelecek planlarından birisi olduğunu söylüyor.


16