Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

MC Art Mimarlık Kurucusu Melec Çakmak iş dünyasındaki başarılarını, hedeflerini ve sürpriz lansmanın detaylarını Quality'e anlattı

01.09.2022

Viyana merkezli MC Art Mimarlık Kurucusu Melec Çakmak,  yaptığı başarılı projeler ile Avrupa’da ülkemizin bayrağını gururla dalgalandırıyor  En büyük destekçim eşim 

MC Art Mimarlık Kurucusu Melec Çakmak ve Viyana’da başarılı bir iş insanı olan eşi Umut Çakmak ile Bodrum’da buluştuk. Melec Çakmak, iş dünyasındaki başarılarını, hedeflerini ve 9 Eylül’de İstanbul’da organize edeceği çok özel lansmanın detaylarını anlattı. 


Başarılı bir iş insanı olan Melec Çakmak’ın bu başarısını uluslararası arenaya taşıma çabasında en büyük destekçisi ise hiç şüphesiz ki eşi Umut Çakmak. 

Çakmak çifti ile Yalıkavak Marina’daki teknelerinde başlayan sohbetimizde Melec Hanım anlattı, biz notlarımız aldık. Sohbetimizin ardından fotoğraf çekimi için çiftin, yazlığına geçtik ve bu güzel kareleri çektik. Gelin birlikte okuyalım …  

Viyana, İstanbul, Bodrum ve deniz bizim yaşam döngümüz oldu

MC Art Mimarlık’ın kurucusu Melec Çakmak, Avusturya’dan sonra Türkiye’de de önemli projelere imza atmak için geçtiğimiz aylarda İstanbul ofislerini açmıştı. Viyana Merkezli MC Art Mimarlık, gayrimenkul sektöründe büyük projelerin çizim ve uygulamaları konusunda önemli bir kurum olarak dikkat çekiyor. 


İddialı bir iş insanı olan Melec Çakmak; “Yapmayı düşündüğümüz projeler ile ülkemizin bayrağını uluslararası alanda başarı ile dalgalandırmak en büyük hedefimiz. Bu nedenle de 9 Eylül’de büyük bir lansman düzenleyip, Viyana’daki partnerimiz, dünyaca ünlü Slovenyalı mimar Sandi Pirs’i Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz. Burada birlikte çok özel projelere imza atmak en büyük arzumuz. Ayrıca o gün doğum günümü de dostlarımla birlikte kutlayacağım”  diyor.


Melec – Umut Çakmak çiftinin, iş hayatında aynı sektörde faaliyet göstermesi nedeni ile birbirlerinin en büyük destekçisi olması da başarılarında rol oynayan en önemli faktörlerin başında geliyor. 


Sohbet esnasında ortaya çıkan ortak noktalarından biri de hiç şüphesiz ki, deniz oldu. Melec Hanım; “İnsanlığın en önemli yaşam kaynağı sudur. O nedenle deniz bizim için yaşam, özgürlük, huzur ve sonsuz bir ilham kaynağı olmuştur. Bodrum’da yazlığımız olmasına rağmen her fırsatta denize açılarak teknede yaşamak huzur ve mutluluk kaynağımız.” diyerek deniz sevdalarını özetliyor.  
‘Gelecek tüketilmez, inşa edilir’ 

‘Gelecek tüketilmez, inşa edilir’ mottosuyla iş insanı Melec Çakmak tarafından kurulan MC ART Mimarlık’ın, İstanbul ve Viyana ofisleri ile Avrupa ve Orta Doğu’da tasarım ve uygulama projeleri sunan bir mimarlık ofisi olduğunu öğrendim. 2014 yılından bu yana yaptıkları her işi proje sahiplerinin ve kullanıcının gözünden değerlendirip, onlara en doğru çözümleri sunmuşlar. 

Melec Hanım; “Proje tasarım ve uygulama konularında son derece yetenekli olan ekibimiz ile beraber; yaratıcı ve inovatif bakış açısı ile estetik algıya hitap eden, zamansız ve özgün tasarımlar oluşturuyoruz. 

Misyonumuz; yenilikçi ve konfor sağlayan mekânlar sunarken sürdürülebilir bir yaşam için insana, doğaya ve yaşama saygılı olarak onu korumak. En büyük hedefimiz. 

Vizyonumuz ise; “Yaratıcı, ilham verici ve trend belirleyici projeler ile fark yaratan, insana ve çevreye saygılı bir dünya şirketi olmak. Bugün, uzun yıllara dayanan tecrübemizle her projede arzu edilen hizmeti kusursuz bir şekilde yerine getirmenin ve iş ortaklarımıza güven vermenin gururunu yaşıyoruz” dedi. Sürprizlerle dolu bir lansmana hazırlanıyoruz 

Umut Çakmak ile sohbetimizden ise Viyana’da restorasyon ve gayrimenkul sektöründe özel projelere imza atan başarılı bir iş insanı profili çıktı. Bu arada eşi ile çıktıkları yaz tatilinde, hem lansman, hem eşine sürprizlerle dolu bir doğum günü organizasyonu düzenlemesi hem de dünyaca ünlü Slovenyalı mimar Sandi Pirs’in ülkemize getirmesini düşünecek olursak, Umut Bey’in on parmağında on marifet olan zeki, eşine çok aşık ve başarılı bir iş insanı olduğu belli. 

   


BU ÖZEL RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

13