Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Permolit Boya, 'Güzelleşir Dünya' çatı iletişimi ekseninde sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi

04.08.2022

Permolit Boya “Güzelleşir Dünya” çatı iletişimi ekseninde; denizcilik, yelken ve deniz çevre bilinci temasıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Tohum Otizm Vakfı ile hayata geçirilen proje kapsamında otizmli çocukların tasarımları ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.


Permolit Boya çatısı altında; Tohum Otizm Vakfı, Yelken Federasyonu, Kalamış Yelken Kulübü ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinin iş birliği ile geliştirilen proje ile otizmli çocukların tasarımları Kalamış Yelken Kulübü mendireğinde hayat buldu.


Akçalı Boya bünyesinde yer alan Permolit Boya’nın “Güzelleşir Dünya Farkındalıklarımızla” söylemiyle gerçekleştirilen proje kapsamında otizmli çocukların tasarımlarından oluşan görsel “NFT” eser olarak opensea.io platformu üzerinden geçtiğimiz ay açık artırma ile satışa sunuldu. Türkiye’de ilk kez otizmli çocukların tasarımının NFT esere dönüştüğü proje kapsamında elde edilen gelirin tamamı Tohum Otizm Vakfı’na bağış olarak aktarılacak.

Faaliyette bulunduğumuz her alanda değer yaratmanın ve dünyayı güzelleştiren işler yapmanın memnuniyetini yaşıyoruz
Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Akçalı Boya olarak, 1984 yılından bugüne daha güzel bir dünya için merakla, ilk günkü heyecanla çalışan iyi bir takımız. Misyonumuz faaliyette bulunduğumuz her alanda değer yaratmak ve dünyayı güzelleştiren işler yapmak. 


 Geçtiğimiz yıl Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununa dikkat çekmek amacıyla Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi değerli öğretim üyesi Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu‘nun işbirliğiyle Denizcilik, Yelken ve Deniz Çevre Bilinci temalı mural – graffiti yarışması düzenlemiştik. Bu projemizde de rotamızı yeni bir farkındalığa çevirdik ve Tohum Otizm Vakfı ile ‘Güzelleşir Dünya Farkındalıklarımızla’ söylemiyle hayata geçirdik. Proje kapsamında; otizmli kardeşlerimiz, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin koçluğunda desenler tasarladılar, uyguladılar, boyadılar. Kalamış Yelken Kulübü mendireğinde oluşan harika zemin desenleri hayranlık uyandırıcı boyuta ulaştı. Uzun bir hazırlık süreci ve otizmli çocukların duyarlı olduğu desenlerin tasarlanması, uygulanması ve boyanması ile ortaya çıkan bu anlamlı çalışma Boya sektöründe bir ilk olarak NFT dijital esere dönüştü ve açık arttırma usulüyle satışa sunuldu. Satıştan edinilecek tüm gelir de bağış olarak daha çok otizmli çocuğun eğitimi için Tohum Otizm Vakfı’na aktarılacak” dedi.

3